|
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ السبت ٢٠ ذو القعدة ١٤٤١ Saturday, July 11, 2020
کد خبر: 987511
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۸ - ۱۸:۵۷
هشدار به سفیر آمریکا؛ حد خودت را بدان
سیاست ترامپ نسبت به لبنان مبتنی بر فشار اقتصادی بر دولت و ملت لبنان جهت موافقت با خروج حزب الله از کابینه لبنان و از سوریه و محاصره مقاومت در جنوب سوریه است که البته حدوث آن محال است.
هشدار به سفیر آمریکا؛ حد خودت را بدان
 هشدار به سفیر آمریکا؛ حد خودت را بدان
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، سفیر آمریکا در لبنان اخیرا در سخنانی ادعا کرد که دولت لبنان تحت سیطره حزب الله است که این مساله باعث شده مشکلات اقتصادی این کشور حل نشود.

پس از دخالت های سفیر آمریکا در لبنان طولی نکشید که دستگاه قضائی لبنان با صدور حکمی وی را از هر نوع اظهار نظری که باعث بی ثباتی کشور شود، برحذر داشت و تاکید کرد که در صورت تکرار، باید جریمه بسیار سنگینی بپردازد.

کارشناسان این حکم را نوعی سیلی به این سفیر وقیح می دانند که حزب الله و مقاومت اسلامی لبنان را تروریستی نامید زیرا آمریکا بی توجه به قوانین لبنان و اصول دیپلماتیک، در امور داخلی این کشور دخالت می کند که بهترین گواه آن، سخنان شیا علیه مقاومت لبنان و حتی دخالت در تعیین رئیس بانک مرکزی لبنان است.

کارشناسان با اشاره به اینکه دخالت های آمریکا در امور لبنان در دوره ترامپ بیشتر شده ، تصریح کردند که نباید فراموش کرد که سیاست های آمریکا در خاورمیانه به ویژه نسبت به لبنان برگرفته از سیاستهای لابی صهیونیستی و همسو با خواسته های رژیم صهیونیستی است.

آنان خاطر نشان کردند که آمریکا می داند توانایی حذف حزب الله و مقاومت اسلامی را از معادلات سیاسی لبنان ندارد و کابینه بدون حزب الله نیز در لبنان بی معنی است اما با این حال خروج این حزب از سوریه و کابینه لبنان را شرط اعطای کمک به لبنان معرفی کرده است.

کارشناسان یادآور شدند: سیاست ترامپ نسبت به لبنان مبتنی بر فشار اقتصادی بر دولت و ملت لبنان جهت موافقت با خروج حزب الله از کابینه لبنان و از سوریه و محاصره مقاومت در جنوب سوریه است که البته حدوث آن محال است.

آنان گفتند که از سوی دیگر ترامپ برای فرار از بحرانهای داخلی نیازمند ایجاد تنش در خارج به ویژه خاورمیانه و حتی جنگ افروزی است اما همزمان می داند که وقوع هر نوع جنگ در منطقه به معنای زوال رژیم صهیونیستی خواهد بود.

کارشناسان با اشاره به هشدار اروپا به ویژه فرانسه نسبت به هدف قرار دادن حزب الله، تاکید کردند که فروپاشی لبنان بیشتر از آنکه بر مقاومت تاثیر گذار باشد، تاثیر منفی بسیار گسترده ای بر اروپا دارد.

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top