|
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ السبت ٢٥ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 15, 2020
کد خبر: 987830
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۲۱:۳۰
جدال ترامپ با دموکرات‌ها بر سر رهبران دوران برده‌داری در آمریکا
رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد که لایحه بودجه دفاعی این کشور را در صورتی که درخواست تغییر نام برخی از پایگاه های نظامی از آن حذف نشود، وتو خواهد کرد.
ترامپ جدال ترامپ با دموکرات‌ها بر سر رهبران دوران برده‌داری در آمریکا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

بهگزارش جام نیوز،الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست یک ماده الحاقی به لایحه بودجه دفاعی آمریکا پیشنهاد کرده که براساس آن نام رهبران کنفدراسیون از پایگاه های نظامی ایالات متحده حذف می شود.

 

ایالت های کنفدراسیون در جریان جنگ داخلی آمریکا در قرن نوزدهم ایالت هایی بودند که برده‌داری در آنها رواج داشت. معترضان در جریان موج اخیر تظاهرات در آمریکا علیه نژادپرستی خواستار حذف نمادهای کنفدراسیون و برچیدن مجسمه رهبران ایالت های جنوبی در جریان جنگ داخلی شدند. پیشنهاد الیزابت وارن، سناتور دموکرات نیز در همین راستا ارائه شده است.

 

در مقابل دونالد ترامپ در توئیت خود علیه پیشنهاد الیزابت وارن تاکید کرده که نام آن دسته از پایگاه های نظامی که آمریکا با آنها در دو جنگ جهانی پیروز شده، نباید تغییر کند.

 

در پیشنهاد الیزابت وارن پیش بینی شده که نام رهبران کنفدراسیون باید ظرف سه سال از پایگاه ها، تاسیسات، هواپیماها، کشتی ها و دیگر تجهیزات نظامی حذف شود. ماده الحاقی پیشنهادی الیزابت وارن با حمایت برخی از جمهوریخواهان در کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا تصویب شده است.

 

106

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top