|
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٤ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 22, 2020
کد خبر: 987894
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۵:۰۴
برنامه‌ های تعرفه‌ای و زیرساختی هند برای افزایش مصرف گاز در این کشور
کشور هند با هدف افزایش سهم مصرف گاز در این کشور نسبت به دیگر فرآورده‌های نفتی اصلاح زیرساخت‌ها و سیاست‌های تعرفه‌ای را در دستور کار خود قرار داده و برنامه‌ریزی کرده که حداقل سهم مصرف گاز 9 درصد افزایش یابد.
هند برنامه‌ های  تعرفه‌ای  و  زیرساختی  هند  برای  افزایش  مصرف  گاز در این  کشور
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  کشور هند به دنبال اصلاح زیرساخت‌های خط لوله گاز و نیز تعرفه‌های وارداتی برای جذاب ساختن سرمایه‌گذاری در این حوزه است.درمندرا پرادهان، وزیر نفت هند، گفته است سوخت گاز به عنوان یک سوخت معتبر و کم خطر برای محیط زیست مورد توجه این کشور است و سرمایه‌گذاری در این حوزه را تسهیل خواهیم کرد.

 

بر اساس این گزارش نارندرا مودی، نخست‌وزیر این کشور هم برنامه‌ای را ابلاغ کرده که بر اساس آن سهم مصرف گاز در بخش انرژی کشور از 6.3 درصد فعلی به 15 درصد برسد و معتقد است استفاده از گاز در کارخانه‌ها و شرکت‌ها افزایش یابد و به همان میزان در کاهش هزینه‌ها نیز مؤثر خواهد بود.وزیر انرژی این کشور گفته است زیرساخت‌های تعرفه‌ای جدید برای ایجاد بازارهای گازی مؤثر بوده و فضا را برای سرمایه‌گذاران جذاب خواهد کرد. البته وی به جزئیات بیشتری اشاره نکرده است.

 

هند چهارمین کشور بزرگ وارد کننده گاز طبیعی مایع در جهان است و 60 میلیارد دلار برای تقویت زیرساخت‌های گازی از جمله توسعه شبکه‌های لوله و ترمینال واردات گاز هزینه می‌کند.وزیر نفت هند، تاکید کرده است که این اقدام هند به توسعه سریع‌تر پروژه‌های گاز شهری برای وصل شدن به استفاده برای خانواده‌ها تسری خواهد یافت.

 

فارس

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top