|
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٤ صفر ١٤٤٢ Tuesday, September 22, 2020
کد خبر: 987897
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۵:۱۰
رکوردزنی پی در پی شاخص در دومین هفته تیر ماه
شاخص بورس و اوراق بهادار در دومین هفته تیرماه با روند صعودی در کانال یک میلیون و ۶۱۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد.
بورس رکوردزنی  پی در پی  شاخص  در دومین  هفته  تیر ماه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  بررسی شاخص بورس و اوراق بهادار در دومین هفته تیر ماه نشان می‌دهد که شاخص با روند صعودی اولین روز هفته را آغاز و روند روبه رشد خود را تا انتهای هفته حفظ کرده است.

 

در روز آغازین هفته در تاریخ ۷ تیر ۹۹ شاخص بورس و اوراق بهادار با رشد ۴۶ هزار و ۸۲۲ واحدی به پله یک میلیون و ۴۶۶ هزار واحدی رسید.در معاملات اولین روز هفته تعداد یک میلیون و ۹۵ هزار سهم اوراق بهادار به ارزش ۹۵ هزار و ۴۲۵ میلیارد ریال در بیش از ۵ میلیون و ۵۲۰ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

 

روند مثبت شاخص در دومین روز هفته نیز ادامه یافت و ۹۹ با شاخص رشد ۲۵ هزار و ۶۷۴ واحد دیگر پله یک میلیون و ۴۹۱ هزار واحدی را فتح کرد.لازم به ذکر است که در معاملات دومین روز هفته تعداد ۲ میلیون و ۱۷ هزار سهم اوراق بهادار به ارزش ۲۰۷ هزار و ۸۰۹ میلیارد ریال در بیش از ۱۶ میلیون و ۱۸۱ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

 

در سومین روز هفته، اما شاخص روند منفی پیدا کرد و در پایان معاملات ۱۰ تیر ۹۹ با افت ۱۰ هزار و ۳ واحدی به پله یک میلیون و ۴۸۱ هزار و ۹۲۴ واحد سقوط کرد.در روز سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹ شاخص بورس و اوراق بهادار تهران دوباره روند صعودی پیدا کرد و با رشد ۶۴ هزار و ۹۱۱ واحدی به پله یک میلیون و ۵۴۶ هزار واحدی رسید.

 

در آخرین روز کاری هفته روند مثبت شاخص ادامه یافت و شاخص با رشد ۶۶ هزار واحدی در پله یک میلیون و ۶۱۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد و تعداد یک میلیون و ۳۹۱ هزار سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۳۷ هزار و ۴۰۷ میلیارد ریال در بیش از ۹ میلیون و ۱۸۰ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

 

میانگین شاخص بورس و اوراق بهادار در دومین هفته تیرماه با درنظر گرفتن ۵ روز کاری رقم یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۲۰۰ واحد را نشان می‌دهد.نگاه اجمالی به شاخص بورس نشان می دهد که شاخص روز اول هفته را با روند صعودی آغاز کرد و در اولسط هفته با اندکی اُفت روبرو شد اما آخر هفته را با روند صعودی به پایان رساند.

 

مشارکت ۴ میلیون و ۴۸۰ هزار نفر در دومین عرضه اولیه تابستان

لازم به ذکر است که در روز چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹ عرضه اولیه سیتا به عنوان دومین عرضه اولیه تابستان آغاز شد و در پایان عرضه به هر کد بورسی ۲۷۰ سهم در سقف قیمتی ۱۵۷۵ تومانی تخصیص داده شد که معادل ۴۷۰ هزار تومان بود.گفتنی است در این عرضه اولیه بیش از ۴ میلیون و ۴۸۰ هزار نفر مشارکت کردند.

 

میزان

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top