|
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٤ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 4, 2020
کد خبر: 988015
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۴:۰۸
ترامپ: در مدارس ما نفرت از کشور آموزش داده می‌شود!
دونالد ترامپ در یک سخنرانی در ضمن صحبت درخصوص اعتراضات سراسری اخیر در آمریکا علیه بی عدالتی و نژادپرستی عنوان کرد که در مدارس این کشور به کودکان یاد می‌دهند که از کشورشان متنفر باشند!
ترامپ ترامپ: در مدارس ما نفرت از کشور آموزش داده می‌شود!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در این سخنرانی که در محل کوه "راشمور" ایراد کرد، خاطرنشان کرد: ملت ما در حال مشاهده یک کمپین بیرحمانه پاکسازی تاریخ کشور ما، بدنام کردن قهرمانان ما، حذف ارزشهای ما و القا کردن به کودکان ما است.


ترامپ در ادامه به کسانی که مجسمه‌های رهبران نژادپرست تاریخ آمریکا را سرنگون می‌کنند، اشاره کرد. او عنوان کرد: این هرج و مرج پرخشونتی که ما در شهرها و خیابانهای کشورمان دیده‌ایم به دست لیبرال دموکراتها در تمامی موارد اداره شده و نتیجه قابل پیش بینی سالها القائات افراطی و مغرض بودن در تحصیل، خبرنگاری و دیگر نهادهای فرهنگی ما است. بر خلاف تمامی قوانین جامعه و طبیعت، به کودکان ما در مدارس آموزش داده می‌شود تا از کشورشان متنفر باشند و باور کنند زنان و مردانی که آن را ساختند قهرمان نیستند، بلکه شرور هستند. دیدگاه رادیکال به تاریخ کشور ما بر مبنای شبکه‌ای از دروغها است.
این اظهار نظر ترامپ در حالی مطرح شد که او در سخنرانی خود عمدتا متمرکز بر محکوم کردن معترضانی که دست به سرنگون کردن مجسمه‌های چهره‌های نژادپرست تاریخ آمریکا زدند و همین طور متمرکز بر تحسین از بنیانگذاران آمریکا به ویژه رهبرانی که چهره آنها در کوه راشمور حکاکی شده، بود.
بعد از قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست پلیس آمریکا موجی از اعتراضات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس و بی عدالتی در این کشور به راه افتاد. در پی این اعتراضات موجی از مطالبه اصلاحات از جمله در پلیس آمریکا بالا گرفت.


رئیس جمهور آمریکا همچنین در اظهاراتش عنوان کرد، کسانی که به دنبال حذف مجسمه های رهبران ایالت های جدایی طلب در دوران جنگ داخلی این کشور هستند می‌خواهند "آمریکا را سرنگون کنند".
او به جمعیت مستمعین گفت: یک فاشیسم چپ افراطی جدید وجود دارد که خواستار وفاداری مطلق به خود است. اگر شما به زبان آنها صحبت نکنید، آیین های آنها را اجرا نکنید، مانترا های آنها را ذکر نکنید و از فرمانهای آنها تبعیت نکنید، در آن صورت شما سانسور و طرد میشوید، در لیست سیاه قرار می‌گیرید و آزار و مجازات می‌شوید. این اتفاق برای ما نخواهد افتاد.
او ادامه داد: اشتباه نکنید. این انقلاب فرهنگی چپگرا طراحی شده تا آمریکا را سرنگون کند. آنها با این رویه همان تمدنی را که میلیارد ها نفر را از فقر، بیماری، خشونت و گرسنگی نجات داده و باعث بالا کشیدن بشر در زمینه، کشف، پیشرفت و دستاور شد از بین می برند. برای آنکه این نابودی را ممکن سازند، آنها مصمم هستند به این که هر مجسمه و سمبل و یادبود مربوط به میراث ملی ما را فرو ریزند.
ترامپ در ادامه معترضان آمریکایی را متهم کرد به اینکه "هدف آنها پایان دادن به آمریکا است".


او همچنین از فرمان اجرایی که ماه گذشته میلادی به منظور مجازات معترضان به خاطر تلاش برای سرنگون کردن مجسمه های نژادپرستان امضا کرد تحسین کرد.
ترامپ روز جمعه تبدیل به اولین رئیس جمهور آمریکا از زمان جورج اچ.دبلیو. بوش تا کنون شد که در مراسم "روز استقلال" در کوه راشمور حضور می یابد. ترامپ در خصوص چهره های حکاکی شده رهبران سابق آمریکا در کوه راشمور گفت: این بنا هرگز مورد هتک حرمت قرار نخواهد گرفت.
 

ایسنا
کلیدواژه ها:
ترامپ  |  نفرت  |  مدارس  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top