|
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ السبت ٢٢ رجب ١٤٤٢ Saturday, March 6, 2021
کد خبر: 988023
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۴:۳۶
تهدید عربستان برای به راه انداختن جنگ نفت جدید
عربستان سعودی تهدید کرد اگر نیجریه و آنگولا حاضر نشوند تولید نفت خود را همان طور که با اوپک و متحدانش توافق کرده بودند، کاهش دهند، یک جنگ قیمت نفت دیگر به راه خواهد انداخت.
شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان،  تهدید  عربستان  برای  به  راه  انداختن  جنگ  نفت  جدید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی ۱۸ ژوئن در یک نشست مجازی اوپک پس از این که نیجریه و آنگولا در برابر کاهش تولید تعیین شده مقاومت کردند، نمایندگان این دو کشور آفریقایی را تهدید کرد که عربستان سعودی برای ضربه زدن به این کشورها نفت خود را با تخفیف خواهد فروخت.

 

شاهزاده عبدالعزیز به نمایندگان این دو کشور که روی چین و هند به عنوان بزرگترین مشتریانشان حساب می‌کنند، گفت: ما می‌دانیم مشتریان شما چه کشورهایی هستند.عربستان سعودی در ماه مارس پس ازشکست مذاکرات اوپک پلاس درباره کاهش تولید عمیق‌تر،باافزایش بی سابقه عرضه وتخفیف‌های بالا،جنگ قیمت نفت راعلیه روسیه آغازکردکه به ریزش سنگین قیمت نفت منجر شد.

 

سرانجام گروه اوپک پلاس در آوریل با کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز در ماههای مه و ژوئن موافقت کردند و در دیدار بعدی این کاهش را به مدت یک ماه دیگر تا پایان ژوییه تمدید کردند. قرار است پس از ژوییه میزان کاهش تولید این گروه به ۷.۷ میلیون بشکه در روز محدود شود. آنگولا در مقابل فشارهای اوپک برای کاهش بیشتر تولید و عمل به تعهداتش تحت پیمان نفتی مقاومت می‌کند

 

عربستان سعودی که یکی از اعضای نظارت کننده بر پیمان کاهش تولید نفت اوپک پلاس است، کشورهایی شامل عراق، قزاقستان، نیجریه و آنگولا را برای بهبود پایبندی به این توافق و جبران کاهش تولید کمترشان تحت فشار قرار داده است. به گفته منابع آگاه در اوپک، آنگولا اعلام کرده که مانند کشورهای دیگر مازاد تولید خود را در فاصله ژوییه تا سپتامبر جبران نخواهد کرد و تنها در فاصله اکتبر تا دسامبر می‌تواند این مازاد را جبران کند.

 

ایسنا

2025

انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top