|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 988087
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۳:۴۸
بیانیه فرانسه در واکنش به نامه ظریف
وزارت خارجه فرانسه در پاسخ به نامه وزیر امور خارجه ایران بار دیگر وعده داده برای حفظ توافق هسته‌ای برجام تلاش خواهد کرد.
فرانسه بیانیه فرانسه در واکنش به نامه ظریف
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وزارت امور خارجه فرانسه در واکنش به نامه اخیر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا بار دیگر مدعی شده این کشور به تلاش‌ها برای حفظ برجام ادامه خواهد داد.

در بیانیه‌ای که روی وب‌سایت وزارت خارجه فرانسه قرار گرفته آمده است: «ما در کنار انگلیس و آلمان کماکان متعهد به حفظ برنامه جامع اقدام مشترک هستیم و تعهدات خودمان در چارچوب این توافق را اجرایی کرده‌ایم و حتی برای حمایت از تجارت مشروع با ایران پا را فراتر گذاشته‌ایم.»

کشورهای اروپایی طرف توافق هسته‌ای با ایران بعد از خروج آمریکا از این توافق چند اقدام نمادین را با هدف ادعایی حفظ برجام انجام داده‌اند اما چنانکه خود اذعان می‌کنند نتوانسته‌اند اثرات خروج آمریکا را جبران کنند.

وزارت خارجه فرانسه اضافه کرد: «ما برای این که بتوانیم در چارچوب برجام راه‌حلی برای بسیاری از اقدام‌های هسته‌ای که توسط ایران از سال 2019 صورت گرفته، به دلیل نقض تعهدات پیدا کنیم، ساز و کار حل اختلاف را در 14 ژانویه راه اندازی کردیم.»

دستگاه دیپلماسی فرانسه در این بیانیه بدون اشاره به بی عملی طرف های اروپایی برجام نسبت به تعهدات خود در قبال این توافق بین المللی، تاکید کرد:‌ «ایران باید فورا" به تعهدات خود در چارچوب برجام برگردد.»

وزارت خارجه فرانسه در بیاینه یاد شده افزود: «ما با ایران و دیگر شرکای برجامی بر اساس یک رویکرد اساسی و واقع‌بینانه گفت و گو کردیم.»

پاریس تاکید کرد:‌ ما این آمادگی را داریم که به تلاش های خود به منظور حفظ برجام ادامه دهیم. ضروری است که ایران در این باره پاسخی سازنده ارائه کند.
 

تسنیم
کلیدواژه ها:
ظریف  |  بیانیه  |  نامه  |  فرانسه  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top