|
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 13, 2020
کد خبر: 988091
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۴:۰۶
اخراج مقام ارشد حزب کارگر انگلیس به دلیل انتقاد از رژیم صهیونیستی
رهبرحزب کارگر انگلیس در اقدامی بی سابقه و غیرمنتظره خانم «ربکا لانگ بیلی» عضو ارشد این حزب و وزیر آموزش دولت سایه را به بهانه سخنان ضدصهیونیستی برکنار کرد.
ربکا لانگ بیلی اخراج مقام ارشد حزب کارگر انگلیس به دلیل انتقاد از رژیم صهیونیستی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، کایر استارمر رهبر حزب کارگر پنجشنبه شب (۵ تیر) در رویکردی متفاوت از جرمی کوربین رهبر سابق این حزب سیاست دلجویی جلب نظر رژیم صهیونیستی، بیلی را به دلیل بازنشر مطالبی که به گفته رهبری این حزب در راستای یهودستیزی است برکنار کرد.
سخنگوی رهبر حزب کارگر انگلیس ضمن اعلام این خبر افزود اقدام وزیر آموزش دولت سایه برای رهبر حزب قابل قبول نیست.


وی افزود: استارمر به عنوان رهبر حزب در بازگرداندن اعتماد از دست رفته با جامعه یهودیان بریتانیا بسیار جدی بوده و این موضوع اکنون اولویت اول وی و حزب کارگر است.
مطلب جنجالی که منجر به برکناری بیلی شده به مصاحبه ماکسین پیکه از طرفداران جرمی کوربین و هنرپیشه شناخته شده در حوزه انتخابیه بیلی با روزنامه ایندیپندنت مربوط می شود که در آن گفته شده بود شیوه مورد استفاده پلیس آمریکا در زانو زدن بر گردن متهمان که به تازگی منجر به قتل یک شهروند سیاه پوست آمریکایی شد از سوی منابع و سرویس های اطلاعاتی اسرائیل به آمریکایی ها آموزش داده شده است.
بیلی ظاهرا این مصاحبه را در فضای مجازی بازنشر کرده است. با انتشار این مصاحبه، نهادها و سازمان های صهیونیستی فعال درانگلیس با انتقاد شدید از پیکه از او خواستند عذرخواهی و اعتراف کند که منظور او درست بیان نشده است.


اعضای ارشد حزب کارگر به رهبری استارمر در سه ماه گذشته تلاش کرده اند تا به اعضای حزب واعضای از دست رفته خود نشان دهند که حزب کارگر رویکرد خود را نسبت به دوره قبل عوض کرده و از مسیر رویکردهای چپ گرایانه تحت رهبری جرمی کوربین به سمت رویکردهای میانه رو و عملگرایانه حرکت کرده است.
حزب کارگر انگلیس به رهبری کوربین بعد از شکست درانتخابات زودهنگام سال گذشته، استارمر را به عنوان چهره ای جدید معرفی کرد و سیاست های چپ گرایانه کوربین را عامل اصلی شکست این حزب دانست.


اقدام غیرمنتظره استارمر در روزهای گذشته واکنش های مختلفی را به دنبال داشته است. اعضای حزب کارگر این اقدام را اعلان جنگ علیه خود دانسته اند و خشم و نارضایتی خود را ابراز کرده اند. آنها همچنین تهدید کرده اند در صورتی خواسته های آنها برای تجدید نظر در برکناری بیلی و حفظ او در کابینه در سایه مورد توجه قرار نگیرد حزب را ترک خواهند کرد. رهبر حزب ظاهرا این درخواست را نپذیرفته است.
استارمر در سه ماه نخست آغاز فعالیت خود رویکرد مخالفت جدی با آنچه را که مدعی است اشکال مختلف یهودستیزی است دنبال کرده است.
خبر اخراج بیلی همچنین در رسانه های انگلیس و از جمله بی بی سی بازتاب داشت.
 

ایرنا

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top