|
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ الجمعة ٢٤ ذو الحجّة ١٤٤١ Friday, August 14, 2020
کد خبر: 988491
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۷:۲۴
تایید حکم حبس ابد رهبر اخوان المسلمین
تا کنون احکام دیگری علیه محمد بدیع از جمله در حوادث سوئز، الاستقامه، قلیوب، یورش به زندان‌ها و اهانت به دستگاه قضایی صادره شده که بیشتر این احکام حبس ابد بوده است.
تایید حکم حبس ابد رهبر اخوان المسلمین تایید حکم حبس ابد رهبر اخوان المسلمین
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، دیوان عالی مصر حکم حبس ابد رهبر گروه اخوان المسلمین مصر را به همراه پنج نفر دیگر تأیید کرد.

شبکه «الجزیره» گزارش داد که دیوان عالی مصر، امروز (پنجشنبه)، حکم حبس ابد «محمد بدیع» رهبر گروه اخوان المسلمین مصر به همراه پنج نفر دیگر را تأیید کرد.

‌«بی‌بی‌سی» عربی هم در این خصوص نوشت دیوان عالی مصر امروز با رد اعتراض مرشد اخوان المسلمین مصر و برخی از اعضای ارشد این جماعت در ارتباط با پرونده «دفتر ارشاد» احکام صادره در مورد آنها را تأیید کرد.

محمد بدیع پیشتر چندین بار به حبس ابد محکوم شده بود؛ در تاریخ ۱۴ آذر سال ۹۷ در ارتباط با پرونده حوادث دفتر ارشاد بدیع به حبس ابد محکوم شد. سال ۹۶ نیز دادگاه فرجام‌خواهی مصر حکم حبس ابد محمد بدیع در خصوص حوادث الاسماعیلیه و قتل سه شهروند را تأیید کرد.

تا کنون احکام دیگری علیه محمد بدیع از جمله در حوادث سوئز، الاستقامه، قلیوب، یورش به زندان‌ها و اهانت به دستگاه قضایی صادره شده که بیشتر این احکام حبس ابد بوده است.

با کودتای ارتش مصر به رهبری «عبدالفتاح السیسی» علیه دولت «محمد مرسی» در سوم ژوئن ۲۰۱۳ (۱۳ خرداد ۱۳۹۲) تمامی رهبران اخوان‌المسلمین و شخص مرسی بازداشت و روانه زندان شدند. از آن زمان تا کنون دادگاه‌های مصر بارها اخوانی‌ها را به اعدام و حبس ابد و ده‌ها سال زندان محکوم کرده‌اند.

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top