|
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 13, 2020
کد خبر: 988603
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۱:۵۱
تغییرات قیمت روغن مایع
مرکز آمار ایران نشان می‌دهد قیمت روغن مایع از خرداد ماه سال گذشته که ۸ هزار و ۱۰۰ تومان بود تا ماه آذر سال گذشته متناوبا فاصله افزایش یافت و به ۸ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.
 روغن  مایع تغییرات  قیمت  روغن  مایع
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  مرکز آمار ایران نشان می‌دهد قیمت روغن مایع از خرداد ماه سال گذشته که ۸ هزار و ۱۰۰ تومان بود تا ماه آذر سال گذشته متناوبا فاصله افزایش یافت و به ۸ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. از آذر تا بهمن سال گذشته قیمت روغن کاهش یافت و به ۸ هزار و ۶۰۰ تومان رسید اما از بهمن سال گذشته قیمت روغن مایع ۹۰۰ گرمی در روندی ثابت افزایش یافت تا اینکه در اردیبهشت ماه به ۸ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

 

مواد اولیه تولید روغن مایع عبارت است از روغن خام و روغن پالم که هر دو وارداتی هستند و با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شوند. بسته شدن مرزها در نتیجه ویروس کرونا و عدم واردات مواد اولیه موجب شد تولیدکنندگان روغن مایع با محدودیت‌هایی روبه‌رو شوند.

 

از سوی دیگر تعدادی از شرکت‌ها به‌طور صوری ایجاد شد که ارز دولتی دریافت کردند اما هیچ ماده اولیه‌ای برای روغن وارد نکردند و دولت به همین بهانه تا زمان تعیین تکلیف در مورد ارزهای اختصاص داده‌شده قبلی، ارز جدیدی به شرکت‌های تولیدکننده روغن اختصاص نداد.

 

ارانیکو

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top