|
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ١٥ ذو الحجّة ١٤٤١ Wednesday, August 5, 2020
کد خبر: 988685
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۲۱:۵۰
ترامپ، مشاور خود را از زندان آزاد کرد
رئيس جمهور آمریکا، مشاور سابق خود را که در پرونده ای به ۴۰ ماه زندان محکوم شده بود، عفو کرد.
راجر استون ترامپ، مشاور خود را از زندان آزاد کرد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش جام نیوز، دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمریکا، راجر استون، مشاور سابق خود را که در پرونده ای مرتبط با دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ به ۴۰ ماه زندان محکوم شده بود، عفو کرد.

 

این دستور رئیس جمهور آمریکا تنها چند روز پیش از اجرای حکم زندان راجر استون که از دوستان دونالد ترامپ محسوب می‌شود، صادر شد. راجر استون به دلیل اظهارات دروغ در برابر کنگره، کارشکنی در روند تحقیق مجلس نمایندگان و ارعاب شاهدان، مجرم شناخته شده بود.

 

دموکرات ها ضمن اعتراض به صدور دستور عفو راجر استون این تصمیم دونالد ترامپ را «زیر سوال بردن حکومت قانون» و «سوء استفاده از قدرت» ارزیابی کرده اند. این در حالی است که رئیس جمهوری ایالات متحده بنا به قانون اساسی این کشور اجازه عفو محکومان جرائم فدرال را دارد.

 

با این حال منتقدان دولت ترامپ ضمن اشاره به تصمیم چند هفته پیش وزارت دادگستری مبنی بر عدم تعقیب قضایی مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین دولت دونالد ترامپ تاکید می کنند که دونالد ترامپ به دنبال دخالت در پرونده نقش آفرینی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است.

 

راجر استون، ۶۷ ساله قرار بود روز سه شنبه خود را برای اجرای حکم به زندان معرفی کند. دادگاه تجدیدنظر درخواست او برای تعویق زمان اجرای حکم را رد کرده بود.

 

کیلی مک انینی، سخنگوی کاخ سفید ضمن دفاع از تصمیم دونالد ترامپ از راجر استون به عنوان «قربانی فریب کاری چپگراها و متحدانشان در رسانه ها» یاد کرد.

 

تاکنون شش نفر از نزدیکان دونالد ترامپ در چهارچوب تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ یا تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند و یا در دادگاه محکوم شده اند.

 

106

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top