|
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٢١ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 11, 2020
کد خبر: 988687
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۲۲:۱۵
آخرین خبرها درباره واکسن ویروس کرونا
سازمان جهانی بهداشت در آخرین گزارش خود درباره روند تحقیق ها در مورد واکسن بیماری «کووید ۱۹» اعلام کرده است که ۲۱ طرح تولید این واکسن در مرحله آزمایش بالینی بر روی انسان قرار دارد.
سرنگ واکسن آخرین خبرها درباره واکسن ویروس کرونا
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش جام نیوز، یک ماه پیش تنها ۱۱ طرح تولید واکسن کرونا به مرحله آزمایش بالینی بر روی انسان رسیده بود اما امروز ۲۱ طرح تولید این واکسن در مرحله آزمایش بالینی بر روی انسان قرار دارد.

 

اکثر طرح هایی که به مرحله آزمایش بالینی بر روی انسان رسیده اند، در مرحله اول قرار دارند. دانشمندان در این مرحله به دنبال حصول اطمینان از ایمنی واکسن تولید شده هستند. در دومین مرحله از آزمایش بالینی واکسن، کارایی آن سنجیده می شود.

 

تنها دو طرح تولید واکسن تاکنون به مرحله سوم که در آن کارایی واکسن در سطح گسترده سنجیده می شود، رسیده اند. یکی از این دو طرح پروژه اروپایی دانشگاه آکسفورد است که با همکاری شرکت داروسازی «آسترازنکا» (AstraZeneca) انجام می شود. دومین طرح هم از سوی شرکت داروسازی سینوواک از چین دنبال می شود. انستیتوی پژوهش بوتانتان در برزیل نیز هم در این تحقیق مشارکت کرده است.

 

بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت ۱۳۹ طرح تحقیقاتی برای کشف واکسن علیه نوع جدید ویروس کرونا نیز در مرحله پیش از آزمایش بالینی قرار دارند.

 

به نوشته یورونیوز، تنها منبع اطلاع رسانی موجود درباره طرح های تحقیقاتی شرکت های داروسازی هستند. برخی از این شرکت ها از نتایج «امیدوارکننده» تحقیقات و آزمایش های بالینی سخن گفته اند. این در حالی است که باید توجه داشت که اطلاعات ارائه شده از سوی این شرکت ها هیچگاه بی طرفانه نخواهد بود و همه این شرکت ها برای دستیابی به واکسن ویروس جدید کرونا با یکدیگر در رقابت به سر می برند.

 

مخاطب اطلاعاتی که شرکت های داروسازی اعلام می کنند، در درجه اول سهامداران هستند.

 

106

کلیدواژه ها:
کووید 19  |  کرونا  |  واکسن  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top