|
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤١ Wednesday, August 12, 2020
کد خبر: 988822
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۳:۳۶
عدم تخصیص ارز به گوشی‌ های بالای ۳۰۰ یورو ادامه دارد
رییس انجمن واردکنندگان تلفن همراه گفت: تخصیص ارز به واردکننده تجاری برای واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو صورت نمی‌گیرد، اما برای واردات گوشی‌های مسافری که عمدتا به شکل قاچاق وارد می‌شود، ممنوعیت و محدودیتی وجود ندارد.
گوشی عدم  تخصیص  ارز  به  گوشی‌ های  بالای  ۳۰۰  یورو  ادامه  دارد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  حسین غروی رام با اشاره به وضعیت بازار تلفن همراه  اظهار کرد: به دلیل تامین نشدن ارز و شیوع کرونا و از سوی دیگر بسته شدن برخی از مرز‌ها و بازار‌های هدف مشکلات فراوانی برای صادرات کشور بوجود آمده است.


رییس انجمن واردکنندگان تلفن همراه تصریح کرد: قراردادی بین انجمن وارد کنندگان موبایل و صنف صادرکنندگان خشکبار به منظور تهاتر درآمد‌های ارزی به ریالی با ارزش نزدیک به ۱.۵ میلیارد یورو بسته شده، اما به دلیل مشکلات موجود صادرات خشکبار با مشکل مواجه شده است.وی افزود: در صورت بازگشت ارز ناشی از صادرات به کشور و تخصیص بخشی از آن به سامانه نیما و بازار آزاد وضعیت بازار موبایل نیز به تعادل خواهد رسید.


غروی رام بیان کرد: تخصیص ارز به واردکننده تجاری برای واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو صورت نمی‌گیرد، اما برای واردات گوشی‌های مسافری که عمدتا به شکل قاچاق وارد می‌شود، ممنوعیت و محدودیتی وجود ندارد.رییس انجمن واردکنندگان تلفن همراه عنوان کرد: در جلسات وزارت صمت قرار بود ممنوعیت برای موبایل بالای ۱۵۰ یورو تصویب شود که با چانه زنی انجمن این رقم به ۳۰۰ یورو افزایش یافت.


وی ادامه داد: تصمیم وزارت صمت برای تخصیص ارز به گوشی‌های زیر ۳۰۰ یورو نیاز بازار را تا ۹۱ درصد تامین می‌کرد البته برای تامین نیاز بازار باید تخصیص ارز سرعت گیرد.غروی عنوان کرد: با توجه به شرایط موجود و تنگنا‌های دولت برای تامین ارز، امکان تخصیص ارز به گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو که به صورت تجاری وارد می‌شوند، وجود ندارد.


رییس انجمن واردکنندگان تلفن همراه بیان کرد: به گفته مدیران بانک مرکزی حدود ۲۰ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات هنوز به کشور بازنگشته است و با اقدامات صورت گرفته از سوی دستگا‌های اجرایی در صورت بازگشت این منابع به کشور مشکلات مربوط به تخصیص ارز برطرف خواهد شد.

 

میزان

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top