|
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ الاثنين ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤١ Monday, August 10, 2020
کد خبر: 988972
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۲۰:۰۱
تظاهرات صدها سودانی مقابل سفارت امارات در خارطوم
این در حالی است که امارات معمولا اتهام‌های دولت وفاق ملی لیبی در طرابلس درباره حمایت ابوظبی از نیروهای حفتر را تکذیب می‌کند.
تظاهرات صدها سودانی مقابل سفارت امارات در خارطوم
 تظاهرات صدها سودانی مقابل سفارت امارات در خارطوم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، صدها سودانی امروز با برپایی تظاهراتی مقابل سفارت امارات از مقامات ابوظبی خواستند ضمن عذرخواهی از ملت سودان به دلیل فریفتن آنها و اعزام جوانانشان به لیبی، حقوق از دست رفته آنها را بازگرداند.

صدها سودانی امروز سه شنبه در مقابل سفارت امارات در «خارطوم» تظاهرات کردند تا به اقدام امارات در فرستادن آنها به جنگ در لیبی به جای کار در «ابوظبی» اعتراض کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، تظاهرات‌کنندگان از امارات خواستند به دلیل سوء استفاده شرکت اماراتی «بلک شیلد» از جوانان سودانی و اعزام آنها به صحنه جنگ در لیبی، از آنها عذرخواهی و این جرم خود را تلافی کند، زیرا طبق قراردادهای منعقد شده، قرار بود جوانان سودانی برای خدمات امنیتی در ابوظبی به کار گرفته شوند، اما ناخواسته سر از لیبی درآورده و از آنها خواسته شد به صفوف شبه نظامیان ژنرال خلیفه حفتر ملحق شوند.
تظاهرات‌کنندگان سودانی پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آنها عباراتی نظیر «سودان تحقیر نمی‌شود و با درهم فروخته نمی‌شود» و « نه به کشاندن جوانان سودانی به کشمکش‌های بین المللی» نوشته شده بود.

پلاکاردهای دیگری هم در دست تظاهرات‌کنندگان بود با شعارهایی نظیر «امارات باید اعتبار سودان را بازگرداند» و «ما به عنوان نگهبان رفتیم، اما سرنوشت ما تبدیل شدن به قربانیان شرکت بلکد شیلد بود».
یکی از قربانیان سوء استفاده شرکت اماراتی بلک شلید «ابوالمعالی حمزه طه» است که در این تظاهرات گفت: «ما از امارات می‌خواهیم از مردم سودان عذرخواهی کند، زیرا ما مزدور نیستیم.»

طه به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: «دومین درخواست ما التزام امارات به مفاد قراردادی است که با ما به عنوان نگهبان بسته شده بود و شرکت از آن شانه خالی می‌کند، زیرا ما استیفای کامل حقوق خود را می‌خواهیم.»

«احمد بابکر» یکی دیگر از قربانیان سوء استفاده امارات هم تاکید کرد که اگر سفارت امارات نخواهد به خواسته‌های ما پاسخ بدهد.قضیه خود را به سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری خواهند کشاند.

هشتاد سودانی پس از امتناع از ادامه کار با شرکت «بلک شیلد» امارات که آنها را طی قراردادهایی کاری برای استخدام به عنوان نگهبانان امنیتی فریب داده و به منطقه تحت کنترل نیروهای ژنرال حفتر در لیبی فرستاده بود در نیمه‌های بهمن ماه سال گذشته از منطقه راس لانوف لیبی به خارطوم بازگشتند.

آنها گفتند که از ابوظبی سوار بر یک هواپیمای جنگی اماراتی شدند و وقتی پرسیدند هواپیما آنها را به کجا می‌برد نماینده شرکت بلک شیلد امارات گفت که برای کار در منطقه حفاظت شده الشیخ زاید به آفریقای جنوبی برده می‌شوند؛ اما شبانه در یک پایگاه نظامی پیاده شدند و بعدا معلوم شد آنجا منطقه نفت خیز راس لانوف لیبی است.»

این در حالی است که امارات معمولا اتهام‌های دولت وفاق ملی لیبی در طرابلس درباره حمایت ابوظبی از نیروهای حفتر را تکذیب می‌کند.

روزنامه انگلیسی گاردین هم در 25 دسامبر گذشته گزارشی از دخالت ابوظبی در حمایت مالی برای انتقال مزدورانی به جنگ در لیبی به منظور حمایت از شبه نظامیان حفتر منتشر کرد.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top