|
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ الأربعاء ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤١ Wednesday, August 12, 2020
کد خبر: 989193
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۷:۴۳
عون: لبنان چه بی‌طرف باشد یا نباشد، از خود دفاع می‌کند
سفیر ایران که با اسقف مسیحیان لبنان دیدار کرده است، تاکید کرد ما با تمام قدرت در کنار ملت و دولت لبنان هستیم و برای ارائه هرگونه کمکی آماده هستیم.
 عون: لبنان چه بی‌طرف باشد یا نباشد، از خود دفاع می‌کند   عون: لبنان چه بی‌طرف باشد یا نباشد، از خود دفاع می‌کند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، منابع لبنانی از دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت با اسقف اعظم مسیحیان لبنان خبر دادند.

«محمد جلال فیروزنیا» سفیر جمهوری اسلامی ایران برای دیدار با «ماربشاره پطرس الراعی» اسقف اعظم مسیحیان لبنان به منطقه الدیمان در حومه بیروت رفت.

سفیر ایران که با اسقف مسیحیان لبنان دیدار کرده است، تاکید کرد ما با تمام قدرت در کنار ملت و دولت لبنان هستیم و برای ارائه هرگونه کمکی آماده هستیم.

وی افزود این حمایت در چارچوب هماهنگی با دولت لبنان و در راستای منافع ملت این کشور قرار دارد.

فیروزنیا خاطر نشان کرد از همه طرفهایی که می توانند به دولت لبنان کمک می کنند، می خواهیم در این زمینه تردیدی به خود راه ندهند.

وی تاکید کرد ما بر موضع حمایتی ایران از لبنان برای تحکیم وحدت ملی در این کشور تاکید می کنیم.

خبر دیگر اینکه میشل عون رئیس جمهور لبنان تصریح کرد ما به دفاع از خود چه بی طرف باشیم یا نباشیم، پایبندیم.

رئیس جمهور لبنان گفت : بی طرفی به معنای کوتاه آمدن کشورها از حق دفاع از خویش نیست، بر همین اساس ما باید بر موضع خود باقی بمانیم، به طوری هرگز به هیچ کس تعدی نخواهیم کرد، هرگز از اختلافات و جنگها حمایت نخواهیم کرد، بلکه به دفاع از خود چه بی طرف باشیم یا نباشیم، پایبند هستیم.

رئیس جمهور لبنان خاطر نشان کرد تروریسم راه بازگشتی به خاک لبنان ندارد، زیرا کسانی که تروریستها را از کوهها و دشتهای ما بیرون راندند(اشاره به ارتش و مقاومت لبنان) هرگز به آنها اجازه بازگشت مجدد را نخواهند داد.

وی افزود چشمان دستگاههای امنیتی در تامین مرزهای جنوب لبنان همیشه بیدار است، و این در سایه تمایل لبنان برای حل مسائل مورد منازعه با اسرائیل با نظارت سازمان ملل است.

میشل عون درباره بحران اقتصادی کنونی لبنان در ادامه به بحران اقتصادی کنونی و بدهی های انباشت شده در طول 30 سال اشاره کرد و گفت باید کمکها به خانواده های نیازمند بر اساس توانمندی دولت و کمکهایی که می رسد، افزایش یابد.

اظهارات میشل عون در جریان دیدار هیئتی از «تجمع علماء المسلمین» لبنان با وی در کاخ بعبدا بیان شد. ریاست این هیئت را شیخ قاضی احمد الزین رئیس شورای این تجمع برعهده داشت که طی آن گفت تجمع علمای مسلمان لبنان از حدود چهل سال پیش تاسیس شد که همواره منادی وحدت میان اهل سنت و شیعیان و نیز وحدت ملی میان مسلمانان و مسیحیان در لبنان بوده است و با پرچم وحدت ملی لبنان به فعالیتهای خود ادامه داده است.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top