|
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٢١ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 11, 2020
کد خبر: 989675
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۸:۴۶
عاقبت تلخ سوالات ساده دختر آمریکایی از ترامپ
پس از چند سوال ساده لارن از ترامپ، این دختر آمریکایی روی رسانه‌های اجتماعی صدها پیام تند و تهدیدآمیز و جنسی دریافت کرد. بعضی‌ها تهدید به قتل و تجاوز بود.
لارن عاقبت تلخ سوالات ساده دختر آمریکایی از ترامپ
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، بی بی سی در گزارشی به زندگی دختر پرداخت که چند سوال ساده او از ترامپ، هجمه ای همه جانبه علیه او را در پی داشت:

 

"واقعا روزهای تلخی بود. حقیقتاً یکی از تلخ‌ترین دوره‌های زندگی‌ام بود."

لارن هجده ساله بود که برای اولین بار به یکی از برنامه‌های انتخاباتی در ایالت زادگاهش یعنی نیوهمشایر رفت. اکتبر ۲۰۱۵ بود، اوایل کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶.

 

لارن شیفته سیاست بود. در کارزار تبلیغاتی نامزدهای مختلف شرکت کرده و برخی از چهره‌های برجسته سیاست آمریکا را از نزدیک دیده بود: از هیلاری کلینتون و برنی سندرز دموکرات گرفته تا مارکو روبیو جمهوری خواه. حتی مدتی به عنوان داوطلب در ستاد انتخاباتی جب بوش - که آن زمان از رقبای دونالد ترامپ برای نامزدی حزب جمهوری خواه بود - کار می‌کرد. می‌خواست با حضور در برنامه‌های مختلف بیشتر با عالم سیاست آشنا شود.

 

او این روزها خود را بیشتر متمایل به چپ می‌داند. اما آن روزی که به برنامه‌ انتخاباتی ترامپ رفت، می‌خواست اگر فرصتی شد درباره کارنامه او در برخوردش با زنان بپرسد. از قضا موقعیت پیش آمد و حرفش را زد. جلوی جمعیت پرسروصدای حاضر در سالن به ترامپ گفت: "شاید اشتباه کنم، ولی به نظرم شما دوست زنان نیستید."

 

ترامپ جواب داد: "من بسیار برای زنان احترام قائلم. زنان در شغل‌های مختلف برای من کار کرده‌اند. دخترم ایوانکا و همسرم ملانیا مدام از من می‌خواهند در مورد سلامتی زنان حرف بزنم، چون می‌دانند چه حسی نسبت به این مسأله دارم. و می‌دانند چه حسی به زنان دارم. من برای زنان احترام قائلم. زنان را دوست دارم. زنان را ارج می‌نهم."

 

لارن دوباره میکروفون را گرفت و گفت: "من می‌خواهم همان قدر که یک مرد حقوق می‌گیرد، حقوق بگیرم. فکر می‌کنم متوجه منظورم هستید. بنابراین سؤالم این است: اگر شما رئیس جمهوری شوید، آیا زن‌ها به اندازه مردها حقوق می‌گیرند؟ و آیا من حق خواهم داشت تصمیم بگیرم با بدنم چه کار کنم؟"

 

ترامپ گفت: "اگر کارت به خوبی همکار مردت باشد به اندازه او حقوق می‌گیری. ضمن اینکه من با سقط جنین مخالفم."

 

جلسه تمام شد و لارن راضی بود که نظرش را طرح کرده. دیگر به آنچه گذشته بود فکر نکرد. خودش می‌گوید: "قبل از آن روز هم پیش آمده بود که از نامزدها سؤال بپرسم، بنابراین فکر نمی‌کردم اتفاق عجیب غریبی افتاده. یک روز بود مثل روزهای دیگر."

 

اما رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی همان چند جمله که بین لارن و دونالد ترامپ ردوبدل شده بود را برجسته کردند. روز بعد، ترامپ در مورد لارن توییت کرد.

 

لارن می‌گوید وقتی توییت ترامپ را در مورد خودش دیده باور نمی‌کرده این اتفاق افتاده باشد.

 

می‌گوید: "هزار سال فکر نمی‌کردم آن حرف‌ها آنقدر بزرگ شود. رفته بودم یک سؤال بپرسم، و از ساده لوحی به فکرم نرسیده بود که ممکن است چنین چیزی بشود. به محض اینکه آن توییت (ترامپ) منتشر شد، مردم ریختند روی سرم."

 

ترامپ در توئیتر نوشته بود: "آن زن جوان متکبر که دیروز به آن شکل زشت در نو لیبلز از من سوال کرد، برای جب کار می‌کند. او (جب بوش) چگونه می‌خواهد روسیه و چین را شکست دهد؟"

 

لارن و ستاد انتخاباتی جب بوش تکذیب کردند که او "نفوذی" آن‌ها در برنامه ترامپ بوده. با این حال، در زمانی بسیار کوتاه پس از توییت ترامپ، لارن روی رسانه‌های اجتماعی صدها پیام تند و تهدیدآمیز و جنسی دریافت کرد. بعضی‌ها تهدید به قتل و تجاوز بود.

 

این حمله‌ها اثر بسیار بدی بر سلامت روحی لارن گذاشت. به‌خصوص که پیش از این ماجرا هم قربانی خشونت جنسی شده بود. تعریف می‌کند که "مدام فکر می‌کردم یکی دنبالم است. تمام نمی‌شد. تاریخ انقضاء نداشت. هر بار فکر می‌کردم تمام شده و سراغ پیام‌هایم می‌رفتم، می‌دیدم صد تا دیگر آمده. وحشتناک بود."

 

کار به جایی رسید که لارن می‌خواست از دانشگاه انصراف بدهد. به قول خودش، "اینکه شهروند عادی باشی و یک شبه چهره همگانی بشوی، حقیقتاً وحشتناک است."

 

106

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top