|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 990418
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۵/۷ - ۲۱:۱۶
یکی از بدترین فجایع حیات‌وحش/ مرگ میلیون‌ها حیوان
پژوهشگران می‌گویند که نزدیک به سه میلیارد حیوان در اثر آتش‌سوزی های سال گذشته در استرالیا مرده یا مجبور به ترک محل زندگی شان شدند.
آتش سوزی استرالیا یکی از بدترین فجایع حیات‌وحش/ مرگ میلیون‌ها حیوان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، صندوق جهانی طبیعت، که سفارش دهنده این تحقیق بوده، می‌گوید که این یکی از بدترین فجایع حیات‌وحش در تاریخ معاصر است.

 

در اثر آتش‌سوزی‌های گسترده در پاییز گذشته (تابستان به وقت استرالیا) در جنگل‌ها و مراتع استرالیا، دستکم ۳۳ نفر کشته شدند.

 

میلیون‌ها مار، پرنده، قورباغه در اثر شعله های آتش مردند یا مجبور به ترک زیستگاه‌های خود شدند.

 

در زمان اوج آتش‌سوزی‌ها در ماه ژانویه گذشته، پژوهشگران تخمین زدند که فقط یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون جانور در مناطق ساوت ولز و ویکتوریا کشته شدند.

 

اما این تحقیق جدید منطقه وسیع تری را بررسی کرده است. حدود ۱۱ و نیم میلیون هکتار، قابل مقایسه با وسعت انگلستان، که از اوایل ماه سپتامبر تا فوریه دچار حریق شده بود.

 

پروفسور کریس دیکمان، که این تحقیق را به همراه ده محقق دیگر از دانشگاه‌های استرالیا انجام داده، می‌گوید: "وقتی به حدود سه میلیارد جانور و حیوان بومی در مسیر شعله‌های آتش قرار داشتند، فکر می‌کنیم، می‌فهمیم که این حادثه خیلی بزرگ بوده است، درک ابعاد این رقم بسیار دشوار است."

 

او می‌گوید که نمی‌توانند آمار دقیقی از تعداد حیواناتی که مرده اند ارائه دهند، اما شانس زنده ماندن حیواناتی که زیستگاه‌شان طعمه حریق شده است، به دلیل کمبود مواد غذایی و پناهگاه "زیاد نیست."

 

این آمار بر اساس شمارش گونه ها و تخمین زدن تعداد حیواناتی که قبل از این فاجعه در این مناطق زندگی می‌کردند، انجام شده است.

 

محدودیت اطلاعات این آمار همچنین به این دلیل است که گروههایی از جمله بی مهرگان، ماهی ها و لاکپشتها در این تحقیق محاسبه نشده است.

 

به گزارش صندوق جهانی طبیعت، ۲ میلیارد و ۴۶۰ میلیون انواع مار و خزندگان، ۱۸۰ میلیون پرنده، ۱۴۳ میلیون پستاندار و ۵۱ میلیون دو زیست مانند قورباغه در این آتش‌سوزی‌ها کشته شدند یا مجبور به ترک زیستگاه‌شان شدند.

 

در ماه فوریه گذشته، دولت استرالیا فهرست ۱۱۳ گونه جانوری را که پس از آتش‌سوزی‌ها نیاز به "حمایت فوری" داشتند را اعلام کرد.

 

کوالاها و والابی‌ها (کانگوروهای کوچک) و همچنین چندین گونه پرنده، ماهی و دوزیستان در میان این حیوانات هستند.

 

تقریبا همه حیوانات این فهرست، بیش از ۳۰ درصد زیستگاه خود را در اثر آتش‌سوزی ها در جنوب و شرق استرالیا از دست دادند.

 

106

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top