|
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ السبت ٨ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 26, 2020
کد خبر: 990951
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۵:۰۱
فشار ارز نیمایی به جامعه کارگری
رئیس کمیته دستمزد شوراهای اسلامی کار با اشاره به اینکه حال کارگران خوب نیست گفت: اگر قرار باشد مایحتاج خوراکی مردم با ارز نیمایی عرضه شود، کارگران دیگر توان ادامه زندگی ندارند.
فرامرز توفیقی فشار ارز  نیمایی  به  جامعه  کارگری
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  فرامرز توفیقی، رئیس کمیته دستمزد شوراهای اسلامی کار با اشاره به طرح توزیع کوپن برای حل مشکلات مایحتاج کارگران گفت: طرح کوپن مشکلات خاص خود را دارد،محل اعتبارات آن مشخص نیست.رانت وفساد ایجاد می کند.

 

وی با بیان اینکه اگر مایحتاج مردم با ارز نیمایی محاسبه شودتأمین هزینه های زندگی سخت می شود گفت:اگر چنین شود،جامعه ای که به زور خود را تأمین می کرد، نابود می شود.هزینه های زندگی بسیار بالا است. به طور مثال خرید پنیرتبریزی و لیقوان کیلویی 85 هزار تومان است که برای کارگران یک آرزوست.

 

توفیقی افزود: بسیاری از کارگران این روزها با نان خالی سفره خود را پر می کنند. اگر قرار باشد مایحتاج مردم با ارز نیمایی عرضه شود، قیمت ها به شدت افزایش می یابد. اگر چنین شود قیمت برنج،مرغ و تخم مرغ و... به صورت چشمگیر افزایش می یابد.

 

رئیس کمیته دستمزد شوراهای اسلامی کاربیان کرد: در شرایطی که زندگی مردم دچار مشکل است نباید اجازه صادرات داده شود. دولت به فکر تأمین معیشت زندگی کارگران و مردم نیست. دست سوداگران باید از دولت و تصمیم گیری‌های اقتصادی و هر محفل اقتصادی کوتاه شود.

 

توفیقی گفت: از مجلس انتظار داریم طرحی تصویب کند که دیگر نیازی نباشد حق مسکن در هیأت دولت تصویب شود.همین که حق مسکن در شورای عالی کار به تصویب رسید قابلیت اجرایی داشته باشد.وی با بیان اینکه نمی دانم مصوبه شورای عالی کار درباره افزایش حق مسکن کارگران در کجا گم شده است گفت: حق مسکن دیگر از اولویت دولت خارج شده است و به‌نوعی توهین به خانواده‌های کارگری است.

 

این فعال کارگری ادامه داد: رشد اجاره بهای مسکن، جهش قیمت نهاده های دامی و افزایش اقلام مصرفی مانند گوشت قرمز،تخم مرغ،برنج و... از جمله مواردی است که قدرت خرید کارگران را به شدت کاهش داده است. رشد قیمت ها طی دو ماه گذشته، افزایش دستمزد امسال کارگران را خنثی کرده و شکاف دستمزد تا هزینه معیشت عمیق تر شده است.

 

تسنیم

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top