|
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ الاثنين ٣ صفر ١٤٤٢ Monday, September 21, 2020
کد خبر: 991006
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۰:۱۸
اتمام کوچک‌ترین مراسم حج تاریخ معاصر بدون ثبت ابتلا به کرونا
مراسم حج زیر سایه ویروس کرونا اتمام کوچک‌ترین مراسم حج تاریخ معاصر بدون ثبت ابتلا به کرونا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، 10 هزار حاجی روز گذشته حج وداع خود در مکه مکرمه را در میان اقدامات پیشگیرانه و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی انجام داده و بدون ثبت مورد ابتلا به کرونا، مراسم حج را به پایان رساندند.

در همین رابطه، مقامات مربوطه سعودی اعلام کردند که کوچک‌ترین مراسم حج در تاریخ معاصر بدون گزارش مورد ابتلا به کرونا به پایان رسید.

مقامات سعودی همچنین اظهار داشتند که همه حجاج مقیم عربستان ملزم هستند پس از انتهای مناسک حج در قرنطینه قرار گیرند.

حجاج در سال‌های گذشته برای انجام ” رمی جمرات ” (پرتاب سنگ به نماد شیطان) باید خودشان اقدام به جمع آوری سنگ ریزه می‌کردند اما امسال برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به هر زائر یک کیسه کوچک حامل سنگ‌ریزه‌های استریل داده می‌شود و به هنگام برگزاری مراسم رمی جمرات فاصله اجتماعی باید رعایت و نباید همزمان بیش از پنجاه نفر سنگ پرتاب نکنند.

مناسک حج امسال در سایه تعییرات عظیمی که بلای ویروس کورونا  آن را تحمیل کرده،  استثنایی بود و تعداد حاجیان در مقایسه با ۵/۲میلیون زائر از تمام نقاط عالم در سال گذشته،امسال تنها به حدود ۱۰ هزار نفر حاجی از عربستان محدود شد.

مسئولان پیش از قرنطینه ده روزه حاجیان، از زائران تست کرونا به عمل آوردند . هفت نفر از حاجیان داوطلب برای انجام مناسک حج در منازلشان  وسه نفر در هتل های مکه قرنطینه شدند. همچنین برای اطمینان از سلامتی حاجیان پس از اتمام مناسک حج  تحت قرنطینه خانگی قرار خواهند گرفت.

نسبت حاجیان غیرسعودی حاضر در مناسک حج امسال، ۷۰ درصد  و سعودی ها ۳۰ درصد بود.

کلیدواژه ها:
حج  |  جام نیوز  |  عربستان  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top