|
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ السبت ١ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 19, 2020
کد خبر: 991147
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۲۱:۲۰
زنی قربانی که پس از شکایت، خودش اخراج شد!
مشاور سیاستگذاری برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز که به دلیل تخلف اخراج شده، گفته شکایتش از یک مقام ارشد این نهاد به دلیل تعرض جنسی، عامل اخراج او بوده است.
مارتینا بروستروم زنی قربانی که پس از شکایت، خودش اخراج شد!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، خبرگزاری رویترز گزارش داد مارتینا بروستروم، مشاور سیاستگذاری برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز که به دلیل تخلف اخراج شده، اعلام کرد شکایتش از  یک مقام ارشد این نهاد به دلیل تعرض جنسی، عامل اخراج او بوده است.رویترز سه‌شنبه ۱۴ مرداد به نقل از مارتینا بروستروم،‌ مشاور اخراجی سازمان ملل متحد،‌ نوشت: ‌«تا حدی طعنه‌آمیز و پوچ است؛ کسی که شکایتی درباره تعرض جنسی را ارائه کرده، به دلیل تخلف جنسی گناهکار شناخته می‌شود.»

 

بر اساس این گزارش،‌ اخراج این کارمند سوئدی سازمان ملل با عنوان تخلف مالی و جنسی در ماه میلادی دسامبر صورت گرفته است.

 

رویترز نوشته اسناد درخواست استیناف بروستروم را مشاهده کرده است. درخواست استیناف او در همین زمینه ماه آوریل میلادی به هیات تجدیدنظر جهانی سازمان جهانی بهداشت ارسال شد.

 

سازمان جهانی بهداشت از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است.

 

لوئيز لورز، نایب‌ رییس برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز (UNAIDS)، که در این زمینه از سوی بروستروم متهم به تعرض جنسی شده، این موضوع را رد می‌کند.

 

او متهم است که در سال ۲۰۱۵ میلادی در یک آسانسور در هتلی در تایلند سعی داشته بروستروم را به سمت اتاقش ببرد.

 

بروستروم در سال ۲۰۱۸ شکایتش در این زمینه را عمومی کرد.

 

او به رویترز گفت تحقیقات اولیه در سازمان ملل متحد ادعاهایش را اثبات نکرد، اما این موضوع همچنان به عنوان بخشی از یک پرونده بعدی، به صورت گسترده‌تر در حال بررسی است.

 

بر اساس نامه‌ای که برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز سال ۲۰۱۸ به بروستروم ارسال کرده بود، آنتونیو گوترش،‌ دبیرکل سازمان ملل متحد، پس از دریافت شماری دیگر از ادعاهای آزار و اذیت‌های جنسی علیه لورز که او همچنان آن‌ها را انکار می‌کند، دستور تحقیقات بعدی در این زمینه را داده است.

 

بروستروم در درخواست استیناف اشاره کرده که اخراجش در پی تحقیقاتی بوده که براساس اتهاماتی صورت گرفت که در ایمیل‌هایی ناشناس مطرح شد. به گفته او، این اقدام از سوی لورز انجام شد.

 

رویترز نوشته از دهه ۱۹۹۰ میلادی، اعتبار سازمان ملل متحد به واسطه شماری از ادعاهای مربوط به سوء رفتارهای جنسی آسیب دیده است.

 

در نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، حدود ۱۰ هزار کارمند و پیمانکار سازمان ملل متحد گفتند که در دو سال گذشته آزار جنسی را تجربه کرده‌اند.

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top