|
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ الجمعة ٣٠ المحرّم ١٤٤٢ Friday, September 18, 2020
کد خبر: 991332
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۳:۴۶
کاهش ۱۶ درصدی بارش در حوضه آبریز خلیج فارس
حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۴۴۷.۷ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۶ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۲۳ درصدی داشته است.
حوضه  آبریز خلیج فارس کاهش ۱۶  درصدی  بارش  در حوضه  آبریز خلیج فارس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  آخرین وضعیت بارش‌ها در سال آبی جدید نشان می‌دهد که از ابتدای سال آبی تا ۱۳ مرداد ۹۹ ارتفاع بارش‌ها در کل کشور به ۳۱۲.۴ میلیمتر رسیده است.این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل بالغ بر ۳۳۷.۸ میلیمتر بارش در حوضه‌های آبریز اصلی به ثبت رسیده که کاهش ۸ درصدی را نشان می‌دهد، اما نسبت به درازمدت ۵۱ ساله با رشد ۲۸ درصدی روبرو بوده است.

 

کاهش ۱۵ درصدی بارش در  حوضه آبریز خزر

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حوضه آبریز خزر ارتفاع بارش‌ها به ۴۵۶.۵ میلیمتر رسیده که نسبت به بارش‌های سال گذشته با کاهش ۱۵ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۱۶  درصدی داشته است.در این بین حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۴۴۷.۷ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۶ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۲۳ درصدی داشته است.
 

حوضه آبریز دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی با ۳۵۸.۶ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته کاهش ۲۷ درصدی و نسبت به دراز‌مدت رشد ۶ درصدی را به ثبت رسانده است.حوضه فلات مرکزی در مدت مورد بررسی با ۲۳۱.۳ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با افزایش ۸ درصدی و نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله با افزایش ۴۲ درصدی روبرو بوده است.

 

رشد ۳۹ درصدی بارش در حوضه مرزی شرق

حوضه مرزی شرق نیز با ۱۴۷.۲ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته رشد ۲۲ درصدی و نسبت به دراز مدت رشد ۳۹  درصدی را به ثبت رسانده است.گفتنی است؛ حوضه آبریز قره قوم نیز از ابتدای سال آبی جاری با ۲۸۹.۶ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با کاهش ۷ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۳۱ درصدی را به ثبت رسانده است.

 

میزان

2025

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top