|
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ الاثنين ١٠ صفر ١٤٤٢ Monday, September 28, 2020
کد خبر: 991405
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۹:۵۲
پنجاه میلیون ماسک خریداری شده، قابل استفاده نیست!
پنجاه میلیون ماسک که برای مصرف در مراکز درمانی خریداری شده، فاقد ایمنی لازم است و قابل استفاده نیست!
کرونا در انگلیس  پنجاه میلیون ماسک خریداری شده، قابل استفاده نیست!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، سازمان ملی خدمات درمانی بریتانیا گفته است که پنجاه میلیون ماسک که دولت این کشور در ماه آوریل برای مصرف در مراکز درمانی خریداری کرده، فاقد ایمنی لازم است و قابل استفاده نیست.

 

دولت گفته است که این ماسک ها که بند آنها به جای اینکه روی سر بسته شود، پشت گوش قرار می گیرد، به طور کامل روی صورت قرار نمی گیرد و از استفاده کننده در برابر ورود ویروس کرونا حفاظت کامل نمی کند.

 

این ماسک ها بخشی از قرارداد خرید لوازم حفاظتی و بهداشتی برای کارکنان بخش خدمات درمانی بوده که دولت بریتانیا با شرکت آیاندا کپیتال منعقد کرد و مبلغ آن به 252 میلیون دلار بالغ شد.

 

شرکت آیاندا گفته است که ماسک ها طبق مشخصات سفارشی دولت ساخته شد اما دولت گفته است که ضوابط ایمنی و حفاظتی مورد نظرش بسیار سختگیرانه و غیرقابل مصالحه است.

 

گفته شده است که شخصی که در ابتدا این قرارداد را به دولت پیشنهاد کرد، یک مشاور بازرگانی است که همزمان به عنوان مشاور هیات مدیره شرکت آیاندا هم مشغول به کار است.

 

به گزارش بی بی سی، وی گفته است که موقعیت شغلی او تاثیری در اعطای این قرارداد به شرکت آیاندا نداشته اما یک نماینده حزب مخالف از سازمان حسابرسی دولتی خواسته که این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

 

در هفته های اول شیوع سریع ویروس کرونا در بریتانیا، کمبود وسایل ایمنی به خصوص برای کادر درمانی باعث شد که دولت درصدد یافتن عرضه کنندگانی برآید که قادر بودند لوازم مورد نیاز را در کمترین مدت تحویل دهند.

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top