|
پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ الخميس ٦ صفر ١٤٤٢ Thursday, September 24, 2020
کد خبر: 991425
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۲۲:۰۰
ماکرون خواستار تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بیروت شد
وی با تاکید بر ضرورت انجام اصلاحات اقتصادی در لبنان و حمایت جامعه جهانی از آن، حمایت پاریس از تحقیق درباره انفجار بندر بیروت را اعلام کرد.
ماکرون خواستار تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بیروت شد ماکرون خواستار تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بیروت شد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز،رئیس جمهور فرانسه گفت که کشورش به لبنان کمک خواهد کرد و کنفرانسی بین المللی درباره این کشور برگزار خواهد نمود.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه امروز، پنجشنبه در یک نشست خبری در بیروت در جمع خبرنگاران گفت که کمکهای فرانسه به لبنان تحت نظر بین المللی ارائه خواهد شد.

ماکرون افزود: لبنان در وضعیت دشواری به سر می برد، اما مردم لبنان قادر به مقابله با چالشهای موجود هستند و من اول سپتامبر برای ارائه طرحی جدید درباره لبنان به بیروت سفر خواهم کرد.

وی با تاکید بر ضرورت انجام اصلاحات اقتصادی در لبنان و حمایت جامعه جهانی از آن، حمایت پاریس از تحقیق درباره انفجار بندر بیروت را اعلام کرد.

رئیس جمهور فرانسه گفت که پاریس در تمام سطوح از لبنان حمایت خواهد کرد و ما در کنار این کشور خواهیم بود.
 وی تاکید کرد: من از مقامات لبنانی خواستم که به درخواست تحقیقات بین المللی پاسخ دهند و فرانسه آماده ارائه کمک در این زمینه است.

مکرون در پاسخ به سوالی درباره امکان تحریم برخی مسئولان لبنانی گفت: من امکان تحریم برخی مقامات لبنانی که در موضوع رسیدن به وضع مطلوب کوتاهی یا سنگ اندازی کنند را بعید نمی دانم، اما همه چیز باید به ترتیب صحیح پیش برود. مسئله اعمال تحریم ها برای مقامات لبنانی برای ما اولویت نیست، اما کاملاً مستثنی نیست.

وی همچنین تاکید کرد من حق ندارم که درخواست اصلاح قانون اساسی در لبنان را داشته باشم، اما برای مبارزه با فساد باید اقداماتی انجام شود. ایجاد تحولات و تغییرات سیاسی بر عهده مردم لبنان است و فرانسه مصرانه در کنار مردم لبنان خواهد ایستاد.لبنان باید اصلاحات سیاسی را آغاز کند و آنچه ما پیشنهاد می کنیم اصلاحات سریع است.

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top