|
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ السبت ٨ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 26, 2020
کد خبر: 991499
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۱:۴۸
دستور پوتین درباره ادامه کمک‌های مضاعف روسیه به لبنان
رئیس جمهوری روسیه در نشست خود با اعضای دائم شورای امنیت، انفجار رخ داده در بیروت را یک واقعه غم‌انگیز نامید و تأکید کرد که باید به چگونگی ادامه ارائه کمک‌های لازم به مردم لبنان در شرایط کنونی فکر کرد.
8 دستور پوتین درباره ادامه کمک‌های مضاعف روسیه به لبنان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد که این کشور پس از انفجار مهیب رخ داده در بندر بیروت، کمک‌های مضاعفی به دولت لبنان خواهد کرد.

طبق اطلاعات منتشره از سوی دفتر مطبوعاتی کرملین، پوتین روز جمعه در نشست هفتگی خود با اعضای دائم شورای امنیت روسیه، انفجار رخ داده در بیروت را یک واقعه غم انگیز خواند و در این باره گفت: «طبق دستور من، برای ارائه کمک‌های ضروری به مردم آسیب دیده در لبنان، گروهی عملیاتی از نیروهای وزارت حوادث غیرمترقبه تشکیل شده است و نیروهای مضاعفی از وزارت بهداشت فدراسیون روسیه نیز به آنها پیوسته‌اند.»

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به اینکه متخصصین روسی از هم اکنون فعالیت خود در پایتخت لبنان را آغاز کرده‌اند، خطاب به شرکت کنندگان در این نشست، گفت: «لازم است تا درباره چگونگی ادامه کمک‌های مضاعف به مردم لبنان در شرایط دشوار کنونی و آنچه در این رابطه می‌توان انجام داد، فکر کنیم.»

وضعیت در جمهوری‌های شوروی سابق، اولویت سیاست خارجی روسیه است

پوتین در ادامه این نشست، همچنین درباره برخی مسائل داخلی در روسیه و روند اوضاع در سایر نقاط جهان نیز با اعضای شورای امنیت گفت‌وگو کرد. وی اوضاع در فضای پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را اولویت‌های اصلی سیاست خارجی روسیه دانست.

 

رئیس جمهوری روسیه گفت: «مطمئناً ما باید درباره روند اوضاع در جهان به طور کلی صحبت کنیم. البته وضعیت موجود در جمهوری‌های برجای مانده پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، با توجه به اینکه این کشورها نزدیکترین همسایگان ما و متحدان روسیه هستند، در مرکز توجه قرار دارد. بطور کلی  منافع ما، چه اقتصادی و چه سیاسی، با این کشورها از بسیاری جهات با یکدیگر منطبق است و در همین راستا، وضعیت فضای پس از شوروی، یکی از اولویت‌های سیاست خارجی ما است.»

کلیدواژه ها:
پوتین  |  لبنان  |  روسیه  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top