|
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٥ صفر ١٤٤٢ Wednesday, September 23, 2020
کد خبر: 992017
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۶:۰۱
بندر اسکندرون ترکیه آماده کمک به بیروت
بندر بین‌المللی اسکندرون ترکیه با ظرفیت و امکانات کامل آماده کمک‌ به بندر بیروت است.
6  بندر اسکندرون ترکیه آماده کمک به بیروت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارشجام نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، گوندوز آریسوی مدیر کل اسکلــه لیماک پورت در بندر بین المللی اسکندرون ترکیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت: بندر اسکندرون با ظرفیت و امکانات کامل آماده است تا به عنوان یک بندر جایگزین و تا بازسازی کامل بندر بیروت به لبنان کمک‌رسانی و حمایت کند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه با تمام امکانات آماده کمک هستند افزود: این بندر دارای ظرفیت 1 میلیون کانتینر، 4 میلیون تن محموله، 15 هزار متر مربع فضا برای ذخیره سازی با ظرفیت 200 هزار وسیله نقلیه و همچنین مساحت یک میلیون متر مربع برای بارهای اضافی است.

آریسوی گفت: عملیات ترانزیت در این بندر به سرعت انجام و محموله ها آماده حمل می شود. 14 خط کانتینر با 11 سرویس در هفته در حال فعالیت هستند. این بندر با 552 متر اسکه قابلیت پهلوگیری کشتی‌هایی به طول 400 متر را داراست.

وی با بیان اینکه اسکندرون حدود 400 کیلومتر با بیروت فاصله دارد گفت: رسیدن به بیروت در 6 ساعت امکان پذیر است. از این طریق واردات و صادرات لبنان می تواند بدون هیچ مشکل و وقفه‌ای ادامه یابد.

فواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور ترکیه در جریان بازدید از محل وقوع انفجار در بندر بیروت اعلام کرده بود تا بازسازی کامل بندر بیروت در کنار آن‌‌ها خواهیم بود.

کلیدواژه ها:
اسکله  |  بیروت  |  بندر  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top