|
پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ الخميس ١٣ صفر ١٤٤٢ Thursday, October 1, 2020
کد خبر: 992076
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۲۰:۵۰
تمسخر ورزشکاران زن در رسانه‌های اجتماعی!
تقریبا یک سوم ورزشکاران زن بریتانیا در رسانه‌های اجتماعی مورد تمسخر و آزار قرار گرفته‌اند و برخی حتی آزارهای تجربه کرده را «تهدیدآمیز» و «ترسناک» توصیف می‌کنند.
رسانه های اجتماعی تمسخر ورزشکاران زن در رسانه‌های اجتماعی!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، شبکه ورزشی بی‌بی‌سی اخیرا یک نظرسنجی از ۵۳۷ ورزشکار زن بریتانیایی از ۳۹ رشته ورزشی مختلف انجام داد تا تجارب مختلف زنان ورزشکار را ارزیابی کند.

 

در این نظرسنجی سؤالاتی درباره موضوعات مختلف از شرکت‌کنندگان پرسیده شد؛ نظیر اینکه چقدر درآمد دارند؟ آیا به نظرشان در رسانه‌ها به اندازه کافی ورزش زنان تبلیغ و ترویج می‌شود؟ و آیا از زنان هم به همان اندازه ورزشکاران مرد حمایت می‌شود؟

 

همچنین از آنان درباره تجربه خود در رسانه‌های اجتماعی پرسیده شد و ۳۰ درصدشان گفتند در فضای مجازی مورد تمسخر واقع شده‌اند.

 

این حاکی از افزایشی قابل توجه از سال ۲۰۱۵ است که تنها ۱۴ درصد پاسخ‌دهندگان گفته بودند که در رسانه‌های اجتماعی مورد استهزا قرار گرفته‌اند.

 

برخی از ورزشکاران از جمله الینور اسنوسیل، بازیکن بین المللی لیگ راگبی ولز و راچل نیوبورا، فوتبالیست چارلتون انگلیس، در مصاحبه با بی‌بی‌سی جزئیات بیشتری را از تجربه تمسخر خود در فضای مجازی ابراز داشتند.

 

خانم اسنوسیل گفت: «این تمسخر بی‌وقفه انجام شده و گاهی احساس آزار و اذیت به انسان می‌دهد. آزار و اذیت مفهومی جدی است ولی این که فردی هم مدام به سراغ شما آمده و درباره هر کاری که در زندگی می‌کنید، واکنش نشان دهد، خب کمی احساس آزار و ناراحتی به آدم می‌دهد.»

 

خانم نیوبورا فوتبالیست هم گفت سعی می‌کند میزان حضور خود در رسانه‌های اجتماعی را محدود کند و اظهار داشت وقتی «یک فرد ناشناس و عجیب» مدام به او و هم‌تیمی‌های او به صورت خصوصی پیام می‌دهد، «هیچ وقت درباره فوتبال نیست».

 

او گفت: «واقعا اعصاب مرا خرد می‌کند. اگر سراغ حرف و حدیث‌ها درباره بسیاری از زنان فوتبالیست بروید، خواهید دید اکثر آن‌ها درباره فوتبال نیست بلکه در این باره است که چقدر آن‌ها زیبا هستند یا چه لباسی بر تن کرده‌اند.»

 

او افزود: «وقتی از سن ۱۶ سالگی به صورت حرفه‌ای وارد فوتبال زنان شده‌اید هنوز خیلی آسیب‌پذیرید.»

 

نایجل هادلستون، وزیر ورزش گفت: «گرچه این خیلی خوب و عالی است که طی چند سال اخیر شاهد رشد ورزش زنان بوده‌ایم و این ورزش نیز توجهات لازم و شایسته را به خود جلب کرده است ولی اصلا قابل قبول نیست دیده شدن بیشتر آن‌ها باعث افزایش آزار و اذیت مجازی ورزشکاران زن شود.»

 

106

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top