|
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Wednesday, October 21, 2020
کد خبر: 992108
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۰:۴۹
آخرین وضعیت شکایت ایران از رژیم آمریکا پیرو تعرض به هواپیمای مسافربری
از طریق وزارت امور خارجه طرح شکایت علیه آمریکا در مجامع بین‌المللی انجام گرفته و به جد پیگیریم وزارتخانه این موضوع را تحت تعقیب قرار دهد...
ذوالنور  آخرین وضعیت شکایت ایران از رژیم آمریکا پیرو تعرض به هواپیمای مسافربری
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آخرین وضعیت شکایت ایران از رژیم آمریکا پیرو تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان، گفت: از طریق وزارت امور خارجه طرح شکایت علیه آمریکا در مجامع بین المللی انجام گرفته و به جد پیگیریم وزارتخانه این موضوع را تحت تعقیب قرار دهد.
 
 حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور، با اشاره به آخرین وضعیت پیگیری «تعرض جنگنده‌های آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران»، گفت: تاکنون از طریق وزارت امور خارجه طرح شکایت علیه آمریکا در مجامع بین الملل انجام گرفته چرا که این اقدام آمریکا، کاملاً خلاف مقررات حمل ونقل هوایی و ایکائو است.
وی تأکید کرد: وزارت امور خارجه به جد پیگیر این شکایت است.


رییس «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس» اظهار داشت: این کمیسیون از دستگاه قضایی درخواست دارد مساعدت قضایی نسبت به وزارت امور خارجه داشته و همچنین به طور مستقل در این زمینه طرح شکایتی را مدنظر قرار دهد.
این نماینده مجلس تصریح کرد: پیگیر این هستیم تا وزارت امور خارجه با جدیت تهدید جنگنده‌های آمریکایی را تعقیب کند.
وی با اشاره به جلسات کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: در این زمینه هم کمیته «حقوق بشر» و هم «کمیته امنیت»، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جلسات متعددی را برگزار کرده‌اند.


وی تأکید کرد: پیگیری شکایات بین المللی از سوی دستگاه‌های اجرایی، پیرو تهدید جنگنده‌های آمریکایی مورد مطالبه ما بوده و این مسئله را دنبال خواهیم کرد.
رییس کمیسیون «امنیت ملی و سیاست خارجی» تأکید کرد: هفته آینده گزارش نهایی کمیته امنیت و کمیته حقوق بشر در این کمیسیون مطرح خواهد شد تا ما به صورت مکتوب هم خواسته‌های کمیسیون و مجلس را از دستگاه‌های مربوطه دنبال کنیم.
 

میزان

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top