|
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ السبت ١ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 19, 2020
کد خبر: 995823
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۲
عمدی بودن قتل میترا استاد تایید شد
مسائل بین میترا استاد و نجفی اختلافات عادی زن و شوهری نبوده؛ خانم اطلاعاتی داشته که آقا از افشای آن نگران بوده و در اظهارات متهم مشخص است.
نحفی عمدی بودن قتل میترا استاد تایید شد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز،

🔸منتظری، دادستان کل کشور در جلسه دیوان عالی کشور و درباره حکم محمدعلی نجفی:

 

🔹مسائل بین میترا استاد و نجفی اختلافات عادی زن و شوهری نبوده؛ خانم اطلاعاتی داشته که آقا از افشای آن نگران بوده و در اظهارات متهم مشخص است.

 

🔹آقا در اظهارات خود گفته منتظر ماند تا فرزند از خانه خارج شود و خانم وارد حمام شود؛ با توجه به اینکه شب قبل درگیری شدید داشته اند و انتخاب حمام برای جنایت کاملا حساب شده بوده است.

 

🔹آقا منتظر بوده خانم وارد حمام شود و اسلحه را مسلح می‌کند؛ اگر بنای ترساندن داشته می‌توانسته در اتاق هم او را بترساند و فقط اسلحه را به او نشان دهد، اما اسلحه را برداشته و از ضامن خارج کرده است. آیا این نشان از  اراده و تصمیم آقا ندارد؟

 

🔹فرض کنیم آقا قصد ترساندن داشته و برای قوی تر کردن ترساندن گلوله ای هم شلیک می کند مانند تیر هوایی زدن پلیس، اما اگر این آقا قصد ترساندن داشته با ۱ شلیک می‌ترساند چرا ۵ تیر شلیک کرد؟

 

🔹قاتل به اصل حادثه اقرار کرده و هیچ کجا نیامده که من دستم رفت روی ماشه؛ بنده در دادگاه های نظامی بوده ام و می‌دانم ممکن است دست نا خود آگاه روی ماشه برود اما برای یک گلوله نه ۵ گلوله؛ مجموعه آنچه که انجام شده با قصد و اراده بوده است.

 

 🔹به نظر من تمام عنصرها برای تحقق عملی که می‌تواند از مصادیق قتل عمد باشد وجود دارد.

 

 

 🔹مجموع موئلفه های مندرج در بند ب ماده ۲۹۰ موجود است و به نظر من قتل عمد است.

 

🔹در جلسه امروز هیات اصراری دیوان عالی کشور مجموعا ۱۴ نفر درباره عمد یا غیرعمد بودن قتل میترا استاد به دست محمد علی نجفی، شهردار اسبق تهران صحبت کردند که اظهارات ۷ نفر در تایید رای دادگاه و ۷ نفر در تایید رای دیوان عالی کشور بود.
 
🔹هم اکنون پرونده در جلسه هیات اصراری دیوان عالی کشور به رای گیری گذاشته شد.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top