|
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ السبت ٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 16, 2021
کد خبر: 996005
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۴۹
راه اندازی بزرگترین پایانه LNG خاورمیانه تا شش ماه دیگر
کویت بزرگترین پایانه واردات گاز طبیعی مایع (LNG) خاورمیانه را در مارس خواهد گشود.
  LNG  خاورمیانه راه اندازی  بزرگترین  پایانه  LNG  خاورمیانه  تا  شش  ماه  دیگر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  پایانه الزور به کویت امکان می دهد ۲۲ میلیون تن معادل حدود ۳۱ میلیارد متر مکعب در سال LNG دریافت کند که تقریبا ظرفیت منطقه را دو برابر می کند.طبق گزارش شرکت BP، انتظار می رود بازار LNG در چند دهه آینده که کشورها از نفت و زغال سنگ به سوی انرژی پاکتر روی می آورند، رشد سریعتری پیدا کند. تا سال ۲۰۳۵، تجارت جهانی LNG سالانه به بیش از ۱۰۰۰ میلیارد متر مکعب در مقایسه با ۴۲۵ میلیارد متر مکعب فعلی افزایش پیدا خواهد کرد.

 

کویت یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت جهان است و حدود دو میلیون بشکه در روز صادرات نفت دارد اما گاز نسبتا اندکی تولید می کند. این کشور عضو اوپک ۱۸.۴ میلیارد متر مکعب گاز در سال ۲۰۱۹ تولید و ۲۳.۵ میلیارد متر مکعب مصرف کرد. طبق آمار بلومبرگ، کویت سال گذشته بزرگترین واردکننده خاورمیانه و چهاردهمین واردکننده بزرگ گاز در جهان بود.

 

این کشور حداقل تا سال ۲۰۳۰ کمتر از یک سوم از ظرفیت الزور را استفاده خواهد کرد.یکی از منابع آگاه به بلومبرگ گفت: دولت کویت هنوز درباره نگهداری کشتی که در حال حاضر برای دریافت LNG مورد استفاده قرار می گیرد پس از آغاز فعالیت پایانه جدید، تصمیمی نگرفته است.

 

شرکت صنایع نفتی یکپارچه کویت که زیرمجموعه شرکت کویت پترولیوم است، مسئول انتخاب شرکت برای اداره و نگهداری الزور به مدت پنج سال است و ممکن است تا چند هفته دیگر در این باره تصمیم بگیرد. اپراتور شبکه گاز یونانی دسفا تنها شرکتی است که در این باره پیشنهاد داده است.شرکت مهندسی و ساخت و ساز هیوندای و شرکت گاز کره در سال ۲۰۱۶ برنده قرارداد ۲.۹ میلیارد دلاری ساخت این پایانه شدند.

 

ایسنا

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top