|
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٠ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Tuesday, October 27, 2020
کد خبر: 996193
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۱:۱۶
رسوایی جدید پلیس آلمان
۲۹ پلیس زن و مرد در بزرگترین ایالت آلمان به اتهام عضویت در گروه‌های واتساپی با محتوای نژادپرستانه و فاشیستی تحت پیگرد قرار گرفته‌اند. وزیر امور داخلی این ایالت این موضوع را "رسوایی" دانسته است.
پلیس آلمان رسوایی جدید پلیس آلمان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، ۲۹ مأمور زن و مرد پلیس در ایالت نوردراین وستفالن در غرب آلمان تحت پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند. موضوع بر سر انتشار ۱۲۶ تصویر با محتوای راست افراطی در دست‌کم پنج گروه واتساپی است. این تصاویر از جمله شامل پیام‌هایی با پرتره آدولف هیتلر یا تصاویر مونتاژشده پناهجویان در اتاق‌های گاز هستند.

 

در مجموع ۲۰۰ مامور پلیس مشغول تفتیش و بررسی ۳۴ مقر پلیس هستند. تمرکز بیشتر روی اداره پلیس شهر اِسِن است؛ جایی که ۲۵ مأمور پلیس متهم به انتشار تصاویر یادشده هستند. در میان آنها یک افسر مافوق نیز حضور دارد.

 

 هربرت رویل، وزیر امور داخلی ایالت نوردراین وستفالن، کشف گروه‌های چت را "رسوایی برای پلیس نوردراین وست‌فالن" دانسته و گفته است: «موضوع بر سر بدترین و مشمئزکننده‌ترین نوع نفرت‌پراکنی است.»

 

در پلیس برلین هم از سال ۲۰۱۶ در مجموع ۴۸ پرونده تخلف با گرایش‌های سیاسی یا راست افراطی برای مأموران پلیس به جریان افتاده است.

 

هولگر مونش، رئیس پلیس جنایی فدرال آلمان پس از برملا شدن رسوایی در پلیس ایالت نوردراین وست‌فالن، نسبت به از دست رفتن اعتماد به سیستم امنیتی هشدار داد. او گفت پلیس آلمان باید در تمام سطوح هر چه در توان دارد به کار ببندد تا اعتماد شهروندان را حفظ کند یا اعتماد از دست‌رفته را دوباره به دست آورد.

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top