|
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ السبت ١٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 31, 2020
کد خبر: 996224
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۸:۱۲
۱۰ پرده از نمایش پرسپولیس مقابل التعاون
پرسپولیس در حالی برای اولین بار به مصاف تیم التعاون عربستان رفت که ترکیب این تیم نسبت به آخرین بازی آسیایی‌اش، متحمل ۸ تغییر شده بود.
 پرسپولیس و التعاون

میلاد سرلک ۱۰ پرده از نمایش پرسپولیس مقابل التعاون
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش جام نیوز، پرسپولیس در حالی برای اولین بار به مصاف تیم التعاون عربستان رفت که ترکیب این تیم نسبت به آخرین بازی آسیایی‌اش، متحمل ۸ تغییر شده بود. 

 

۱۰ پرده از نمایش پرسپولیس مقابل التعاون
 


  1. پرسپولیس در حالی برای اولین بار به مصاف تیم التعاون عربستان رفت که ترکیب این تیم نسبت به آخرین بازی آسیایی‌اش، متحمل ۸ تغییر شده بود. تنها خلیل‌زاده، نوراللهی و امیری در مسابقه با الشارجه هم در ترکیب سرخ‌پوشان حاضر بودند.

 

2. ترکیب پرسپولیس چه از حیث آرایش و چه از حیث‌ نفرات به کار گرفته شده، سورپرایز خاصی نداشت؛ در غیاب انصاری، نادری، ربیع‌خواه، علی شجاعی، شیری و کامیابی‌نیا که همگی مصدوم بودند، نعمتی در سمت راست خط دفاع حضور داشت، سعید آقایی اولین نمایشش را با لباس سرخ در جناح چپ خط دفاع تجربه کرد، سرلک زوج نوراللهی در مرکز زمین و آل‌کثیر زوج امیری در خط حمله بود، لک جای بوژیدار درون دروازه به میدان رفت و احسان پهلوان هم در جناح چپ خط هافبک جایگزین ترابی شده بود.

 

3. ترکیب رسن در راست و پهلوان در چپ، ترکیب ایده‌آل یحیی برای دو پست هافبک کناری است. ۲-۴-۴‌های خطی گل‌محمدی، نیاز به هافبک‌های کناری پا به توپ و خلاقی دارد که به وسط بزنند. رسن و پهلوان هم هر دویشان این ویژگی‌ها را دارند.

 

4. با جدایی ترابی و علیپور و جایگزینی پهلوان و آل‌کثیر به جای این دو، سرعت ضد‌خملات پرسپولیس در این فصل کاهش خواهد یافت و احتمالاً دیگر شاهد چیزی شبیه به حرکات ترکیبی و برق‌آسای مثلث امیری-ترابی-علیپور نخواهیم بود. این مسئله سرعت انتقال تیم پرسپولیس از فاز دفاع به حمله را به شدت کاهش می‌دهد.

 

5. احسان پهلوان در این مسابقه بیش از اندازه با توپ کار می‌کرد و در چند صحنه‌ی نیمه‌ی اول، تک‌روی‌های بی‌مورد او باعث از دست رفتن توپ شد، در حالی که امیری و بقیه در موقعیت مطلوبی قرار داشتند. پهلوان در نیمه‌ی دوم هم تقریباً اثری از خود به جای نگذاشت، به نحوی که فراموش می‌کردی در حتی زمین حضور دارد!

 

6. میلاد سرلک عملکرد قابل قبولی در اولین بازی خود برای سرخ‌پوشان داشت. سرلک همان طور که پیش‌تر در سپاهان، نساجی و‌ شهرخودرو هم نشان داده بود، از جنگندگی خوبی برخوردار است و دقت پاس بالایی هم دارد. سرلک احتمالاً امسال زوج خوبی را با نوراللهی تشکیل دهد و‌ کمال کامیابی‌نیا کار سختی برای بازگشت به ترکیب اصلی خواهد داشت.

 

7. نمایش سعید آقایی را در نیمه‌ی اول می‌توان تنها با کلمه‌ی « فاجعه» توصیف کرد. دو موقعیت بسیار جدی التعاون در نیمه‌ی اول، روی حرکت الرشیدی از جناح چپ پرسپولیس پایه‌گذاری شد و آقایی بسیار راحت در هر دو‌صحنه جا ماند. دقایقی بعد از این دو‌ صحنه، آقایی حتی یک کورس را به دوک، مهاجم کند استرالیایی التعاون هم واگذار کرد تا نشان دهد کاملاً از آمادگی بدنی به دور است. جناح چپ پرسپولیس می‌تواند در بازی‌های آتی تبدیل به پاشنه‌ی آشیل سرخ‌ها شود.

 

8. حامد لک سورپرایز بزرگ این مسابقه برای هواداران پرسپولیس بود. لک با یک دبل سیو دیدنی روی ضربات دوک و چند لحظه بعد با یک عکس‌العمل تک دست تماشایی روی ضربه‌ی آمیسی، نشان داد اگر تمام تمرکزش را روی فوتبالش بگذارد، حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

 

9. عیسی آل‌کثیر نمایش متوسطی را داشت. او در چند صحنه به خوبی مدافعان میانی و هافبک‌های دفاعی حریف را تحت فشار گذاشت و حتی یک بار در نیمه‌ی اول، روی توپ‌گیری بسیار خوبش و پاس پشت مدافعانش برای امیری، نزدیک بود شماره ۱۹ سرخ‌ها را با کاسیو تک به تک کند که خروج این دروازه‌بان مانع از این اتفاق شد. در نیمه‌ی دوم و در صحنه‌ای که جدی‌ترین موقعیت پیش از گل پرسپولیس روی یک ضد حمله توسط امیری پایه‌گذاری شد، ناهماهنگی آل‌کثیر و‌ امیری به چشم آمد و‌ مشخص بود آل‌کثیر نمی‌دانست امیری بعد از ارسال پاس، دقیقاً به کدام فضا حمله خواهد کرد. نقطه ضعف عیسی در این مسابقه، بالا بازی کردن بیش از حد او هنگام ساخت بازی پرسپولیس از عقب زمین بود. آل‌کثیر مدام بین دو‌ مدافع میانی حریف جای می‌گرفت، در حالی که پرسپولیس اصلاً نمی‌توانست توپ را به آن منطقه برساند. این مهاجم نیاز داشت تا تحرک بیشتری داشته باشد و برای دریافت پاس کمی عقب‌تر بیاید.

 

10. پرسپولیس با تک گل شجاع به یک پیروزی ارزشمند دست یافت تا امید‌های خود را برای صعود زنده نگه دارد. بردی بسیار سخت مقابل تیمی که در ۸ مسابقه خود بعد از کرونا، متحمل ۷ شکست شده و در لیگ ۱۶ تیمی عربستان، در جایگاه دوازدهم ایستاده بود. پرسپولیس در ۶۰ دقیقه‌ی اول این مسابقه، یکی از ضعیف‌ترین نمایش‌های شش سال اخیر خود را به جا گذاشت و‌ تنها دو‌‌ شوت در چهارچوب کاملاً بی‌خطر را زد. شکل بازی تیم گل‌محمدی در این مسابقه بسیار نگران‌کننده بود و آن‌ها در روزی پیروز شدند که موقعیت‌های گلشان به مراتب کم‌خطر‌تر از حریف بود. در این سال‌ها، « تغییرات زیاد» و «پرسپولیس» مثل دو خط موازی بوده‌اند که حالا به هم رسیدند.

 

باید دید یحیی از پس هماهنگ‌ کردن این نفرات جدید با قدیمی‌های تیم برمی‌آید و از همه مهم‌تر او خواهد توانست نفراتی مثل آقایی یا پهلوان را به روز‌های اوجشان برگرداند؟ اتفاقی که رخ ندادنش یحیی را در برابر چرایی بزرگ جذب این نفرات قرار خواهد داد.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top