|
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ الاثنين ٩ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Monday, October 26, 2020
کد خبر: 996311
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۲
محاکمه 400 کارمند فاسد عراقی
عضو شورای سابق مبارزه با فساد عراق: 400 کارمند از وزارت‌خانه‌های مختلف این کشور به دلیل داشتن پرونده‌های فساد در انتظار بازخواست و مجازات هستند.
5 محاکمه 400 کارمند فاسد عراقی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، «سعید یاسین موسی» عضو شورای سابق مبارزه با فساد، امروز (شنبه - ۱۹ سپتامبر) گفت که طبق احضاریه‌های و حکم‌های جلب صادر شده، ۴۰۰ کارمند در انتظار بازخواست و مجازات قرار دارند.

به نوشته روزنامه رسمی «الصباح» عراق، وی افزود بازداشت این افراد طبق احضاریه‌های و حکم‌های جلب صادر شده قضایی صورت می‌گیرد و قابل تجدیدنظر نیست.

وی توضیح داد که در شورای سابق مبارزه با فساد پرونده‌هایی وجود داشت که در مراحل مختلف، شماری از کارمندان دولت را شامل می‌شد. مرحله نخست شامل هزار کارمند می‌شد که دستشان از ادامه فعالیت کوتاه می شد و در مرحله دوم حدود ۱۴۰ کارمند از وزارت‌خانه‌های مختلف به آن اضافه شدند.به این ترتیب شمار این پرونده‌ها به حدود ۱۲۰۰ پرونده می‌رسید که ۸۰۰ پرونده در دادستانی و هیأت شفاف‌سازی و دستگاه قضایی پاکسازی شدند و تنها ۴۰۰ پرونده باقی ماند که انتظار می رفت اقدامات قضایی مربوط به آنها تا اواخر سال ۲۰۱۹ و اوایل ۲۰۲۰ آغاز شود اما به حالت تعلیق درآمده بود.

کلیدواژه ها:
فساد  |  کارمند  |  عراق  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top