|
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 30, 2020
کد خبر: 996368
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۰:۵۷
حق با رسول‌پناه است یا علیپور؟
  علی علیپور پیش از مذاکره با پرسپولیس با ماریتیمو قرارداد بسته بود؟!
علی علیپور حق با رسول‌پناه است یا علیپور؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش جام نیوز، علی علیپور پیش از مذاکره با پرسپولیس با ماریتیمو قرارداد بسته بود؟! کارلوس پریرا رئیس باشگاه ماریتیمو چندی قبل با گفتن یک جمله باعث بلوایی در فوتبال ایران شد: «مشکل حضور علیپور در پرتغال از دست ما خارج است. بیش از دو ماه است که با علیپور قرارداد بسته‌ایم و این بازیکن منتظر دریافت ویزا برای ورود به پرتغال است.»

 

پس از انتشار مصاحبه رئیس باشگاه ماریتیمو، مهدی رسول‌پناه با گلایه از علی علیپور گفت: اظهارات کارلوس پریرا رئیس باشگاه ماریتیمو را خواندم و تأسف خوردم. با این صحبت‌های مرد پرتغالی خیلی چیز‌ها روشن شد. کاش علی علیپور از همان اول صادقانه به ما می‌گفت با ماریتیمو قرارداد بسته و نمی‌تواند در پرسپولیس بماند. او و مدیر برنامه‌هایش جلساتی با من و اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس برگزار کردند در حالی که به گفته رئیس ماریتیمو با باشگاه پرتغالی قرارداد بسته و اصلاً قصد ماندن نداشته است. این رفتار بازی با احساسات هواداران و بی‌احترامی به من و سایر اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس بود. از او توقع نداشتم ما را بازی داده و روبه‌روی هواداران قرار دهد.

 

رسول‌پناه در ادامه افزود: علی علیپور ۶ فصل برای این تیم زحمت کشیده و من هم مثل پسرم او را دوست دارم و بار‌ها گفته‌ام در باشگاه پرسپولیس به روی این بازیکن باز است. تاکنون بازیکنان بزرگی به پرسپولیس آمده‌اند و رفته‌اند و آنچه باقی می‌ماند رفتار صادقانه با طرفداران است. علیپور اگر از همان روز اول ما را سر کار نمی‌گذاشت و به جای چک و چانه زدن بر سر رقم قرارداد صاف و پوست‌کنده به ما می‌گفت با ماریتیمو قرارداد بسته است این همه فشار به باشگاه پرسپولیس و مدیریت تیم وارد نمی‌شد. ما هم به شکلی شایسته از او تقدیر می‌کردیم، ما که گذشتیم و بخشیدیم، اما این رسم معرفت نبود آقای علی علیپور!

 

به نظر می‌رسد در این یک مورد حق با باشگاه پرسپولیس باشد. علی علیپور یا هر بازیکن دیگری در پایان قراردادش حق دارد به هر تیمی دلش خواست آزادانه برود. این حق طبیعی مهاجم پرسپولیس است، اما این وسط یک مشکل وجود دارد. در کشور‌های دیگر بازیکنی که قصد جدایی دارد صادقانه تیم بعدی خودش را معرفی و از هواداران تیم فعلی خداحافظی می‌کند. چنین بازیکنانی جلسات بیهوده‌ای هم با مدیران باشگاه قبلی خود نمی‌گذارند چرا که با تیم دیگری به توافق رسیده یا قرارداد بسته‌اند. بر اساس قانون فیفا هر مربی یا بازیکنی می‌تواند ۶ ماه پیش از اتمام قراردادش با تیمی دیگر مذاکره کند. برانکو هم سرمربی پرسپولیس بود، اما با الاهلی مذاکره کرد و با تیم عربستانی به توافق رسید.

 

مشکل آنجایی است که بازیکن از ترس یا نگرانی واکنش هواداران تلاش می‌کند مدیران باشگاه خودش را روبه‌روی هواداران قرار دهد. شاید علی علیپور که فوتبالیست خوش‌اخلاق و خوبی است تصورش را نمی‌کرد رئیس باشگاه ماریتیمو این مصاحبه را انجام دهد وگرنه هرگز با مدیران تیم پرسپولیس جلسه نمی‌گذاشت و جور دیگری از هواداران خداحافظی می‌کرد.

خبر ورزشی 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top