|
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 30, 2020
کد خبر: 996875
نظرات: 43
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۷/۲ - ۱۵:۰۹
توهین حجاریان به مردم ایران
پس از آنکه عباس عبدی به اعتقادات مردم توهین کرد، سعید حجاریان، از دیگر تئوریسین‌های جریان اصلاحات در گفتگو با انصاف نیوز با کلید واژه قرار دادن «بی‌اعتمادی» رسما به مردم ایران توهین کرده است.
حجاریان توهین حجاریان به مردم ایران
به این مطلب امتیاز دهید
52.3% 47.7% بازدید

به گزارش جام نیوز،  سعید حجاریان در گفتگو با انصاف نیوز کلید واژه بی اعتمادی را مستمک قرار داده و رسما به مردم ایران توهین کرده است.

وی می‌گوید: می‌خواهم بگویم هر اختلاف و تنش و یا هر نقض عهدی ظرف بی‌اعتمادی را پر و پرتر کرده است. در پی این روند بی‌اعتمادی، هر کس هزینه داد، راه خودش را جدا کرد. نتیجه آنکه با حکومت کوچک‌شده‌ای مواجه هستیم که نه تنها همه مردم بلکه حتی بنیان‌گذاران و کارگزاران خود را نمایندگی نمی‌کند تا جایی که مردم به‌گمانم کارگری در امارات و کویت را به شهروندی در ایران ترجیح می‌دهند.

حجاریان در ادامه گفته است: من به دفعات گفته‌ام دروغ یکی از عوامل اصلی این وضعیت نابهنجار ماست که بی ‌اعتمادی یک از نتایج آن است. واقعیت این است هم احمدی‌نژاد دروغ گفت و هم روحانی و البته بگویم، این‌ها بازتولید دروغ بالادست است.

ببینید ما یک دهه پیش با پدیده‌ای روبرو بودیم که در دوربین زل می‌زد و دروغ می‌گفت. حالا ما با پدیده‌هایی مواجه هستیم که به بیت‌المال دست‌اندازی می‌کنند و می‌گویند «آقا گفته» یا «آقا اجازه داده» یا یک روحانی که می‌گوید من هم مثل آقا. مردمی که به‌خاطر ۲۵ گرم کره در صف نگه داشته می‌شوند باید این چیزها را تحمل کنند و اعتماد بورزند؟!

وی که در این گفتگو تلاش دارد مردم کشور را به تمام ارکان نظام بی‌اعتماد جلوه دهد حتی از دادن کدهای عجیب و غریب هم خودداری نمی‌کند. نوید افکاری که پرونده او با قصاص مختومه شد از جمله این موارد است.

این توریسین رادیکال اصلاح‌طلب در ادامه می‌گوید: بی‌اعتمادی امر نسبی است. مثلاً شما می‌توانید به نهاد انتخابات یا دستگاه امنیتی یا دستگاه قضایی بی‌اعتماد باشید اما مثلاً به نهادی پایین‌دستی اعتماد داشته باشید. اما، مسئله ما بی‌اعتمادی فراگیر است به‌گونه‌ای که مثلاً یک شهروند هم اداره آب یا اداره برق را غارتگر می‌داند چون قبوض را دستکاری می‌کند و هم دولت و دستگاه قضایی و… را واجد صلاحیت و اعتمادورزی نمی‌داند.

این نخستین باری نیست که اصلاح‌طلبان به مردم توهین می‌کنند؛ به عنوان مثال چندی پیش نیز عباس عبدی همزمان با ماه محرم به مسئله توسل برای شفای مریض پرداخته و به اعتقادات مردم توهین کرده بود.

 

فارس

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

دقیقا عین واقعیت‌ها را بیان کرده؛ شک نداشته باشید.

پاسخ

۰

۰

حرف حق را زده حرف حق تلخه

پاسخ

۰

۰

لعنت خدا بر اصلاح طلبان آمریکایی،اسرائیلی

پاسخ

۰

۱

ببخشید توهین کجای متن بود؟

پاسخ

۰

۰

واقعیت اینست که بایدنهادها وزیرمجموعه هایشان یک غربالگری صادقانه وشفاف برپایه زندگی ومنش حضرت علی بن ابیطالب(ع)سرور وسالارهمه شیعیان ومسلمانان ،داشته باشدوخداوکیلی یک زندگی معمولی دردیدگان مردم ارائه دهندوبفهمندکه شهیدسلیمانی شدن وبودن بازیوروتعلقات دنیوی سازگاروبنا نمیشودویک زندگی معمولی،آبرومندوخداپسندمانندخودشان برای مردم فراهم نمایندتاخداوندومردم رضایت حاصل نمایند،ازاینطرف مردم هم دست ازاین بی ایمانی‌ها وبی حیایی‌ها که درظاهربدحجابی وضددینی وبی غیرتی ازخودبه نمایش گذاشته اند،بردارندوهم درظاهروهم درباطن عیارایم ایمان وتقوای خالص رابه خداوندووجدان دیندارجامعه اثبات نمایندتابااین غربالگری دوطرفه همگان سوی خدابازگردیم تابرهمه مشکلات غلبه وفائق آییم مانندزمان سختی دفاع مقدس،تادرنهایت این میل به شهوات راازخودوسرزمین مقدسمان ایران شهیدپرور،بیرون رانده وصفا،پاکی،مهربانی،همدلی،همصدایی،اعتماد،انیدوخودباوری دردینداری راجایگزین وازبهراین توبه نصّوح مانندقوم حضرت یونس پیامبر،خداوندمهربان حکیم نعمات دنیاوآخرت رادرحقمان تمام وعاقبت بخیرشویم،انشاءاللّه وازخداترسیدن راعبرت گیریم،وگرنه بااین ندانم کاریهاروزگارمان روزبه روزسخت تروسخت ترخواهدشد،خدابه مارحم نماید،آمین یاربّ العالمین(یک کلام مؤمن متقی بایدبود).باتشکر

پاسخ

۰

۰

راست گفته .یه رفراندوم بزارید

پاسخ

۰

۰

انچه که اقای حجاریان گفته توهین به ملت بزروار ایران نیست بلکه حقیقت و واقعیت است که مردم ما از بس که دروغ و وعده‌های دروغ شنیده اند که نه نسبت به اصل نظام بلکه به متصدیان امور بی اعتماد شده اند و حاضرند که برای امرار معاش و شرمنده نشدن مقابل اهل و عیال هر کار شرافتمتدانه ای ولو کوچک دست بزنند.امام بزرگوار و سالار شهیدان عالم امام حسین ع هم حاضر بودندن که با یاران و شیعیانش در هرجایی باشد الا در زیر لوای حاکمی مثل یزید.منتقد حجاریان و منتقدینی اینچنین به جای زیر سوال بردن انهایی که خون ملت را کیسه کرده اند به کسانی حمله میکنند که نظر خود را اعلام میکنند.منتقد حجاریان حق ندارد از سوی همه ملت شریف ایران عزیز و اسلامی حرف بزند.من خودم یک جانباز جنگ تحمیلی و برادر یک شهید والا مقام هستم و هرگز کارهای ناصواب دولت و دیگران را بر نمی‌تابم.و هرگز هم موافق هر انتقادی هم نیستم ول حرف حق را ولو از مخالف خودمان را باید حداقل قبول کنیم.والسلام.

پاسخ

۰

۰

کجاش توهین کرد. فقط حرف حساب زد.

پاسخ

۰

۰

درست گفته توهین که نکرده

پاسخ

۰

۰

چرا فکر می‌کنید هر حرف راستی توهین به مردم است؟

پاسخ

۰

۰

قابل تامل است

پاسخ

۰

۰

درست گفت

پاسخ

۰

۰

حرف‌کاملاحساب‌زده..کجاش‌توهینه؟!

پاسخ

۰

۰

این کجاش توهینه؟

پاسخ

۰

۰

درست میگه شما نمیخواد قیم مردم باشی

پاسخ

۰

۰

واقعیته ، توهین کجا

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top