|
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ الاثنين ١٤ ربيع الثاني ١٤٤٢ Monday, November 30, 2020
کد خبر: 997242
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۷/۶ - ۱۰:۲۳
«ولید المعلم» تشکیل جبهه واحد برای مقابله با تحریم‌های آمریکا را صادر کرد
وزیر خارجه سوریه در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: از کشورهای تحریم ‌شده می‌خواهم جبهه‌ واحدی را برای مقابله با اثرات تحریم‌های آمریکا تشکیل دهند.
55  «ولید المعلم»  تشکیل جبهه واحد برای مقابله با تحریم‌های آمریکا را صادر کرد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه در سخنرانی خود در هفتاد و پنجمین دوره مجمع عمومی سازمان ملل متحد (از طریق ویدئوکنفرانس) اعلام کرد، [متاسفانه] دستورکارهای سیاسی همچنان بر دستورکارهای انسانی مقدم است؛ با شیوع کرونا انتظار می‌رفت برخی تحریم‌های یکجانبه علیه ملت سوریه و دیگر ملت‌ها برداشته شود اما این تحریم‌ها به بهانه‌های واهی تشدید هم شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، وی در ادامه به تحریم موسوم به «قیصر» (سزار) اشاره کرد و گفت، هدف از این تحریم اعمال فشار بر ملت سوریه و در تنگنا قرار دادن آن است، درست همان کاری که رژیم اسرائیل درباره فلسطینی‌ها به شیوه‌ای دیگر انجام می‌‎دهد.

المعلم تأکید کرد: ما تأکید می‌کنیم که تحریم‌ها علیه سوریه در تناقض صریح با قانون بین الملل است و استثناءات انسانی که از آن سخن می‌گویند در واقعیت وجود ندارد و تنها ادعاهایی برای پوشاندن چهره زشت غیرانسانی است بنابراین ما همه کشورهای آسیب‌دیده از این تحریم‌ها را به تشکیل جبهه واحد برای مقابله با این پدیده و کاستن از تأثیرات آن بر ملتمان فرامی‌خوانیم و این اقدام از طریق همکاری و هماهنگی مشترک و اتخاذ اقدامات عملی در سطوح مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری انجام می‌شود.

وی در ادامه گفت، تروریسم همچنان خطری مستمر برای ثبات جهان است و کسانی هستند که برای دستورهای مشکوک، تروریسم را تغذیه می‌کنند.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top