|
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 30, 2020
کد خبر: 997283
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۷/۶ - ۱۳:۲۳
واکنش ائتلاف نصر به مقاله «کیهان»
ائتلاف نصر به رهبری «حیدر العبادی» تعرض به مقام شامخ مرجعیت توسط یک نشریه ایرانی را به شدت محکوم کرد.
نصر واکنش ائتلاف نصر به مقاله «کیهان»
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، ائتلاف نصر به ریاست «حیدر العبادی» با انتشار بیانیه ای در واکنش به مقالۀ نشریۀ «کیهان» در انتقاد از موضع مرجعیت عالی شیعه درباره نقش سازمان ملل در انتخابات عراق، هرگونه تعرض به مقام شامخ مرجعیت در نجف اشرف را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده که «تعرض به مقام شامخ مرجعیت عالی در نجف اشرف ازجانب هر کسی که باشد به شدت محکوم است و تعرض آشکار به حق عراق و ملتش و سلامت نظام سیاسی آن شمرده می شود.

ائتلاف نصر تأکید کرده که «مرجعیت آیت الله عظمی سیستانی همواره مرجعیت ملی حامی منافع عراق بوده و همه توصیه ها و رهنمودهای ایشان در راستای منافع عراق و سلامت امروز و فردای آن بوده و خواهد بود».

پیش از این «حسین شریعتمداری» در مؤسسه روزنامه «کیهان» در ایران، با انتشار مقاله ای از آنچه «پوشش غلط اظهارات مرجعیت عالی شیعه توسط دفتر ایشان» خواند انتقاد کرد و این اظهارات را خلاف آیه مربوط به عدم «پذیرش داوری از طاغوت» دانست.

او ضمن انتقاد از این بیانیه تأکید کرد که چنین چیزی از «ساحت قدسی» مرجعیت به دور است و افزود که ازسوی دفتر مرجعیت اشتباهی در این موضوع رخ داده و گفت که «انتظار است که دفتر مرجعیت این گزارش را تصحیح کند». 

 

میدل ایست نیوز

کلیدواژه ها:
کیهان  |  جام نیوز  |  عراق  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top