|
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Tuesday, October 20, 2020
کد خبر: 997336
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۷/۶ - ۱۹:۱۶
تیر آل‌کثیر به قلب ژاوی
 دیدار دو تیم پرسپولیس و السد با گل دقایق آخری عیسی آل کثیر به سود نماینده قرمزپوش ایران به پایان رسید.
عیسی آل کثیر
التعاون 
پرسپولیس تیر آل‌کثیر به قلب ژاوی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

  به گزارش جام نیوز، تیم‌های پرسپولیس ایران و السد قطر برگزار کننده یکی از حساسترین دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بودند.

 

دو تیم به‌رغم این‌که که در سال‌های اخیر چندین بار به مصاف هم رفته و شناخت تقربا کاملی از یکدیگر داشتند، در دقایق ابتدایی بیشتر مشغول ارزیابی از هم بودند تا این‌که السد در دقیقه 13 اولین خطر جدی را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد. ارسال پدرو از جناح راست زمین با ضربه سر اکرم عفیف در موقعیت خوبی به سانتی کازورلا رسید که شوت پای چپ و خطرناک این ستاره اسپانیایی را حامد لک با واکنش عالی گرفت و در ادامه خلیل‌زاده توپ را دفع کرد.

 

این خطر پرسپولیس را به خود آورد تا پیش بکشد اما السد سعی داشت اجازه نزدیک شدن قرمزها به دروازه‌اش را ندهد و بازی را بیشتر در زمین پرسپولیس دنبال کند.

در دقیقه 16 پاس در عمق نعمتی تبدیل به موقعیت جدی برای پرسپولیس شد که سرتوپ و شوت رو پای بشار رسن به سمت دروازه السد را طارق سلمان دفع کرد.

 

 

 

یک دقیقه بعد ارسال در عرض پهلوان و شوت زمینی پای چپ امیری به شکل خطرناکی از کنار دروازه السد عبور کرد.

پس از این حمله بازی تا حدودی آرام شد و توپ بیشتر در میانه میدان جریان داشت تا این‌که در دقیقه 33 سانتر تند و تیز عبدالکریم حسن از جناح چپ زمین را حامد لک از مقابل پای بغداد بونجاح جمع کرد.

 

در دقیقه 2+45 پرسپولیس آخرین خطر بازی در نیمه اول را رقم زد و ضربه سر آل‌کثیر روی ارسال احسان پهلوان در اختیار سعد الشیب قرار گرفت تا دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

نیمه دوم با حملات پی‌درپی السد آغاز شد و موقعیت‌های این تیم یکی پس از دیگری از دست رفت اما جدی‌ترین خطر را پرسپولیس در دقیقه 61 ایجاد کرد و پاس رو به جلوی وحید امیری و ارسال زمینی بشار رسن از جناح راست زمین با شوت آل‌کثیر و برخورد توپ به تیرک عمودی دروازه السد به اوت رفت تا آه از نهاد پرسپولیسی‌ها بلند شود.

 

در دقیقه 63 پاس کازورلا به بغداد بونجاح و شوت پشت محوطه این بازیکن به مدافع پرسپولیس اصابت کرد و تبدیل به کرنر شد.

 

یک دقیقه بعد ضد حمله سریع بازیکنان پرسپولیس می‌توانست تبدیل به گل اول بازی شود اما پاس در عمق آل‌کثیر را بشار رسن مقابل دروازه السد به عقب پاس داد تا مدافعان قطری توپ را دور کنند.

در دقیقه 67 ضربه سر خوخی روی ارسال عفیف از کرنر با کمترین اختلاف از کنار دروازه پرسپولیس عبور کرد.

 

یک دقیقه بعد صحنه مشکوکی در محوطه جریمه پرسپولیس رخ داد اما به‌رغم اعتراض السدی‌ها داور اعتقادی به پنالتی نداشت و نقطه کرنر را نشان داد که ثمری برای شاگردان ژاوی نداشت.

در دقیقه 70 شروع مجدد لک در سمت راست زمین به امیری رسید که ارسال زمینی او و شوت محکم آل‌کثیر بازهم با بدشانسی او به تیرک افقی برخورد کرد و تبدیل به گل نشد تا واقعا در این دقایق فقط بدشانسی گریبانگیر پرسپولیس باشد.

 

 

بعد از این موقعیت خطرناک، السد برای حفظ دروازه‌اش جلو کشید و فشار را افزایش داد و یحیی برای رهایی تیمش از این فشار در دقیقه 84 سه تعویض همزمان انجام داد و 4 دقیقه بعد این تعویض‌ها به ثمر نشست و پرسپولیس به گل رسید.

ارسال کرنر از سمت چپ با ضربه سر تماشایی عیسی آل‌کثیر باعث به لرزه در آمدن تور دروازه السد شد تا پرسپولیس در یک قدمی حضور در مرحله یک چهارم نهایی قرار بگیرد.

السد که همه چیز را از دست رفته دید رو به درگیری آورد که ثمره این درگیری‌ها و جنگ روانی اخراج سیامک نعمتی  در دقیقه 1+90 بود.

 

در دقایق پایانی پرسپولیس به خوبی بازی را کنترل کرد تا قرمزها یک پیروزی ارزشمند را به نام خود ثبت کرده و قاطعانه به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند.

وحید امیری، میلاد سرلک، عیسی آل‌کثیر (پرسپولیس) و بغداد بونجاج (السد) اخطاری‌های این بازی بودند.

 

پرسپولیس ایران:  حامد لک، محمدحسین کنعانی زادگان، شجاع خلیل زاده، سعید آقایی، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، میلاد سرلک (84- کمال‌کامیابی‌نیا)، بشار رسن (84- امید عالیشاه)، احسان پهلوان (84- مهدی عبدی)، وحید امیری، عیسی آل‌کثیر (3+90- سیدجلال حسینی)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

السد قطر: سعد الشیب، پدرو میگوئل، عبدالکریم حسن، تارک سلمان (2+90- مصعب الخادر)، بوعالم خوخی، محمد جادوآ (66- حسن الهیدوس)، گوئیلهرمه، سانتی کازورلا، نام تائه هی (2+90- رودریگو تاباتا)، اکرم عفیف، بغداد بونجاح

سرمربی: ژاوی هرناندز

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top