|
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ١٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 30, 2020
کد خبر: 997506
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۷/۷ - ۲۲:۴۵
عیسی آل سرخ!
  عیسی آل‌کثیر. این ترند امروز فوتبال ایران است.
عیسی آل کثیر
وحید امیری عیسی آل سرخ!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

  به گزارش جام نیوز، عیسی آل‌کثیر. این ترند امروز فوتبال ایران است. مهاجم جنوبی که حالا بدل به یک ابرقهرمان شده. یکی مثل هالک که اندام تنومند و درهم تنیده عیسی شباهت بسیاری به این برزیلی دارد. ژست او بعد از گل هیجان انگیز و سرنوشت‌ساز به میلیاردرهای قطری، در برابر دوربین‌ها یادآور یک چهره سینمایی بود که روزگاری روی پرده‌های عریض و طویل خودنمایی می‌کرد و حالا بدل ایرانی آن را روی چمن‌های مخملی قطر نمایش می‌دهد.

 

مردی که از فرش تا عرش را به سرعت نور و در فاصله چند روز طی کرد و حالا فرشته سرخ‌ها هست. نام عیسی را سال‌ها پیش شنیدیم. روزگاری که در نفت تهران با آن شهرت خانوادگی خاصش و البته ضربات سهمگینش نامش را سر زبان‌ها انداخت و بدل به یک ستاره خاص شد. ستاره‌ای که البته یک‌جا بند نبود و از فصلی به فصل دیگر تیم‌های ایران را دوره می‌کرد. حضور او در آبادان جایی که به خاک آن تعلق دارد، یک فرصت ویژه برای عیسی بود تا چشم‌ها را خیره کند. او زیر نظر دراگان اسکوچیچ کروات و تخصص ویژه او که بهترین بازی را از بازیکنانش می‌گیرد، فصل پرفروغی داشت و با پیراهن زرد نفت آبادان دروازه‌ها را به آتش می‌کشید. درخششی که به اندازه‌ای چشمنواز بود که چشم‌های تیزبین مربی بازیکن شناسی چون گابریل کالدرون را گرفت و او از مدیران وقت پرسپولیس خواست به جای هزینه چند صد هزار دلاری برای خرید مهاجم خارجی او را در نیم فصل به پرسپولیس بیاورند. خواسته‌ای که در گیر و دار مناقشه مربی آرژانتینی و مدیرعامل وقت سرخ‌ها عملی نشد و رفتن ناگهانی کالدرون آن را عقیم گذاشت تا همه چیز به پایان فصل موکول شود.

 

آل‌کثیر جزو نخستین خریدهای پرسپولیس بود که رقم سنگین قراردادش به شدت خبرساز شد و او را زیر فشار شدیدی قرار داد. فشاری که مهاجم 31 ساله تازه‌وارد سرخ‌ها تجربه آن را نداشت و در این توفان اسیر شد تا آغازی آرام با پرسپولیس داشته باشد. او در لیگ قهرمانان آسیا برای نخستین بار پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد و جانشین علیپوری شد که در 4 فصل گذشته از ارکان موفقیت بی‌بدیل سرخ‌ها بوده و جدایی‌اش یک شوک بزرگ برای هواداران پرسپولیس محسوب می‌شد، آنچه فشارها را بر شانه‌های تنومند آل‌کثیر بیشتر و بیشتر کرد.

 

نتیجه این همه فشار 3 بازی کمرنگ از عیسی در 3 بازی نخست پرسپولیس در لیگ قهرمانان بود. آنجا که آل‌کثیر که در کلونی سرخ‌ها به عنوان یک غریبه تازه‌وارد نمایشی افتان و خیزان داشت و همین انتقادها را از او بیشتر کرد. بازی با الشارجه اما یک آغاز دوباره برای عیسی بود. آنجا که در روز شکوفایی پرسپولیس سرانجام زنجیرها را پاره کرد و نخستین گل خود را با پیراهن قرمز به ثمر رساند تا ثابت کند شایسته این همه انتقاد و ملامت نبوده.

 

شاهکار بزرگتر اما در راه بود. بازی با السد پرستاره و میلیاردری که آمده بود در خانه جام را نگاه دارد. حضور آل‌کثیر در پرسپولیس و بغداد بونجاح در ترکیب السد به عنوان دو مهاجم اصلی دو تیم یک قیاس مع‌الفارق بود که به خوبی فاصله پرسپولیس و السد را از منظر اقتصادی به رخ می‌کشید اما آنکه در پایان رستگار شد، عیسی آل‌کثیر بود. فرشته نجاتی که درست در بزنگاه کلیدی کیفیت بالای خود را به رخ کشید و با یک ضربه سر تماشایی تور دروازه السد را تکان داد تا پاسخ جانانه‌ای به همه انتقادهای بی‌رحمانه بدهد.

 

حالا عیسی ستاره تازه پرسپولیس است. ستاره‌ای که در کمترین زمان ممکن اثری از خود به جای گذاشته که دیگر کسی به یاد علیپور و گل‌های پرشمارش و البته جدایی نامهربانانه‌اش نیفتد. این آل کثیر با پرسپولیس به رویاهای بزرگتر می‌اندیشد.

ایران ورزشی 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

آل عشق

پاسخ

۱

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top