|
پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ الخميس ٧ جمادى الثانية ١٤٤٢ Thursday, January 21, 2021
کد خبر: 999097
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۹:۰۱
دیدارهای مهم امروز رئیس کل بانک مرکزی ایران در عراق
وی در سفر قبلی خود با نخست‌وزیر، رئیس کل بانک مرکزی و وزیر دارایی عراق درباره مناسبات مالی و اقتصادی و توسعه روابط دو کشور دیدار و گفت‌ و گو کرده بود.
دیدارهای امروز رئیس کل بانک مرکزی ایران در عراق دیدارهای مهم امروز رئیس کل بانک مرکزی ایران در عراق
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز (دوشنبه) رایزنی درباره توسعه مناسبات اقتصادی و بانکی میان دو کشور را با «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق آغاز کرد.

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف پیگیری رایزنی‌ها و توافقات 28 خرداد گذشته با مقامات عراقی درباره توسعه مناسبات اقتصادی و بانکی، ظهر امروز رایزنی را با نخست‌وزیر عراق را آغاز کرد.

این دور از گفت وگوها با الکاظمی در پی دیدارها و رایزنی‌های امروز همتی با وزیر دارایی و رییس کل بانک مرکزی عراق در خصوص مطالبات مالی ایران بابت فروش انرژی و همچنین فعال‌سازی ساز و کار تبادلات بانکی بین دو کشور آغاز شده است.

وی در بدو ورود با «مصطفی غالب مخیف» همتای عراقی دیدار و درخصوص حل و فصل مسائل بانکی میان دو کشور بحث و گفت وگو کرد.

غالب مخیف در این دیدار گفت که مقامات عراقی بر حل و فصل مسائل بانکی میان دو کشور تاکید دارند و به زودی با سازوکارهای اتخاذ شده، این مشکلات رفع خواهد شد.

عبدالناصر همتی سپس با «علی عبدالامیر علاوی» درباره مطالبات مالی ایران ناشی از فروش نفت و گاز و همچنین توسعه مناسبات بانکی و اقتصادی بحث و تبادل نظر کرد.

وی همچنین قرار است با  «سالم جواد عبدالهادی الچلبی» رئیس بانک تجارت عراق دیدار و گفت و گو کند.

این دومین سفر رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عراق در چهار ماه گذشته است، همتی پیش از این نیز در 28 خرداد از بغداد دیدن کرده بود.

وی در سفر قبلی خود با نخست‌وزیر، رئیس کل بانک مرکزی و وزیر دارایی عراق درباره مناسبات مالی و اقتصادی و توسعه روابط دو کشور دیدار و گفت‌ و گو کرده بود.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سفر قبلی خود دستاورد رایزنی‌ها با مقامات عراقی را مهم ارزیابی کرده بود.

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) با هدف گسترش همکاری‌های بانکی در حوزه مناسبات بازرگانی و دیدار و گفت وگو با مقامات بلندپایه از جمله نخست‌وزیر، وزیر دارایی و رئیس کل بانک مرکزی عراق به بغداد سفر کرده است.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top