|
پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٠ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, November 26, 2020
کد خبر: 999723
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۴۵
پدیده‌ای استثنایی در انتخابات آمریکا علیه ترامپ
دامنه اختلاف بین دونالد ترامپ و شماری از اعضای حزب جموریخو‌اه و حتی برخی از سناتورهای پرنفوذ این حزب در حال گسترش است. چنین پدیده‌ای دو هفته پیش از برگزاری انتخابات سرنوشت‌ساز آمریکا (سوم نوامبر) پدیده‌ای استثنایی است.
دونالد ترامپ پدیده‌ای استثنایی در انتخابات آمریکا علیه ترامپ
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، شماری از سناتورهای حزب جمهوریخواه آشکارا لب به انتقاد از برنامه و عملکرد دونالد ترامپ گشوده‌اند. حتی یکی از سناتورهای پرنفوذ حزب جمهوریخواه گفته است، هنوز تصمیم نگرفته رای خود را به چه کسی بدهد. برخی دیگر از اعضای حزب جمهورخواه حتی گفته‌اند که به ترامپ رای نخواهند داد.

 

روی برتافتن سناتورهای جمهوریخواه از کاندید حزب خود آن هم دو هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری، موضوعی است که توجه بسیاری از ناظران و تحلیلگران سیاسی در آمریکا را متوجه خود ساخته است.

 

سرویس خبری شبکه اول تلویزیون آلمان در گزارشی تحلیلی در سایت خود نوشته که رابطه دونالد ترامپ با جمهوریخواهان از همان ابتدا نیز بدون مشکل نبوده است.

 

تورستن تایشمان، گزارشگر این شبکه در  واشنگتن به چند مورد از اختلافات سناتورهای جمهوریخواه از ترامپ اشاره کرده است.

 

 سناتور بن سس، از ایالت نبراسکا در تماس تلفنی با شرکت‌کنندگان در انتخابات، از عملکرد ترامپ در قبال متحدان و دشمنان آمریکا انتقاد کرده است.

 

بن سس گفته است: «ما تحت رهبری دونالد ترامپ به جای هدایت و رهبری متحدان‌مان در جهان، عملا آن‌ها را دور می‌زنیم و به بازی نمی‌گیریم.»

 

سناتور جان کورنین نیز لب به انتقاد از ترامپ گشوده است.

 

سناتور سوزان کالینز گفته است، تصمیم قطعی نگرفته که در انتخابات رای خود را به سود چه کسی به صندوق بریزد.

 

اکنون تحلیلگران می‌پرسند، چگونه است که دو هفته پیش از انتخابات، انتقادها نسبت به عملکرد دونالد ترامپ در صفوف حزب جمهوریخواه افزایش یافته است؟

 

مشاجره و اختلاف نظر بین جمهوریخواهان و دونالد ترامپ از همان سال ۲۰۱۶ آغاز شد. در تابستان سال ۲۰۱۶ شماری از جمهوریخواهان صاحب نفوذ ترامپ را "فریبکار"، "دروغگو" و "افراطی" خوانده بودند.

 

بحران کرونا و عملکرد مناقشه‌برانگیز ترامپ برای مقابله با این بحران باعث کاهش محبوبیت او و همچنین تضعیف موقعیت جمهوریخواهان در آمریکا شده است.

 

آن دسته از نمایندگان حزب جمهوریخواه در کنگره که نگران انتخاب مجدد خود هستند، تصمیم گرفته‌اند تا با فاصله گرفتن از مواضع ترامپ، موقعیت خود را بیش از پیش به مخاطره نیاندازند.

 

106

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top