|
جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ الجمعة ١١ ربيع الثاني ١٤٤٢ Friday, November 27, 2020
کد خبر: 999766
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۹
پاسخ دیپلمات روس به تهدید ضدایرانی پمپئو: دست از تحقیر آمریکا بردار
معاون نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل از اظهارات تهدید آمیز وزیر امور خارجه آمریکا علیه کشورهایی که با شرکت کشتیرانی ایران تجارت می‌کنند، انتقاد کرد.
پمپئو  پاسخ دیپلمات روس به تهدید ضدایرانی پمپئو: دست از تحقیر آمریکا بردار
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، دمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل در واکنش به اظهارات تهدیدآمیز مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا علیه کشورهای تجارت کننده با شرکت کشتی رانی ایران، در صفحه توییترش نوشت: باز هم رویکردی اشتباه. آمریکا در حال ایفای نقش  «پلیس جهان»  است.  خود را به جای شورای امنیت سازمان ملل جا زدن،  نقش خوبی نیست. 
پولیانسکی در ادامه نوشت: ما با ایران تجارت می کنیم و خواهیم کرد و این به آمریکا ارتباطی ندارد که به ما یا دیگران بگوید چه کاری را می توانیم و نمی‌توانیم انجام دهیم. با این تلاش بی هدف، دست از تحقیر آمریکا بردارید. 


اظهارات این دیپلمات روس در پی این مطرح می شود که وزیر امور خارجه آمریکا شب گذشته تهدید کرده بود کشورهایی با شرکت کشتی رانی ایران فعالیت تجاری انجام دهند،  با خطر تحریم های آمریکا مواجه می شوند. 


مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در پی تحریم هایی که این کشور بر چند نهاد و فرد چینی و هنگ کنگی به خاطر داشتن ارتباط با خطوط کشتیرانی ایران اعمال کرد، نوشت: ما امروز نهادها و افراد مستقر در کشورهای اصلی چین و هنگ کنگ را به دلیل ارتباط با خطوط کشتیرانی ایران که به خاطر (تهدیدات) در زمینه اشاعه تحریم شده‌اند، تحریم کردیم. 
پمپئو اظهاراتی تهدید آمیز را مطرح کرده و گفت: هشدار ما واضح است: اگر با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران یا شعبه های آن فعالیتی انجام دهید، در خطر تحریم های آمریکا قرار می گیرید. 

 

ایسنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top