|
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ الاثنين ٧ ربيع الثاني ١٤٤٢ Monday, November 23, 2020
کد خبر: 999910
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۴۹
ادعایی درباره نقش توافق حکام عربی با رژیم صهیونیستی در مقابله با ایران
وزیر دفاع آمریکا مدعی شد توافق‌های اخیر برای عادی‌سازی روابط بین رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین می‌تواند به مقابله با ایران در منطقه کمک کند.
مارک اسپر ادعایی درباره نقش توافق حکام عربی با رژیم صهیونیستی در مقابله با ایران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از پایگاه صهیونیستی جروزالم پست، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا توافق‌های اخیر برای عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین را عاملی برای ثبات در منطقه دانست و مدعی شد توسعه این توافقات می‌تواند به مقابله با ایران کمک کند.

اسپر دیروز سه شنبه طی سخنرانی در شورای آتلانتیک در واشنگتن گفت: این [عادی سازی] موفقیت بزرگی برای رئیس جمهور و تیم وی در کاخ سفید است. ما خواهیم دید که کشور‌های بیشتری از امارات و بحرین تبعیت می‌کنند. همه ما امیدوار هستیم و همه در تلاشند تا در این مسیر حرکت کنند.

وزیر دفاع آمریکا توافقنامه‌های عادی سازی را به دلایل متعددی ضروری دانست و گفت این توافق‌ها یک فرصت دیپلماتیک است که امنیت و رشد اقتصادی را ارائه می‌دهد.

وی مدعی شد که کشور‌های عربی در صورت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شاهد پتانسیل زیادی برای رشد اقتصادی خواهند بود.

اسپر در بخش دیگری از اظهارات بی اساس علیه ایران مدعی شد: بسیاری از کشور‌های منطقه تشخیص داده اند که بزرگترین نگرانی که آن‌ها و همچنین آمریکا دارد ایران و رفتار‌های ناشایست آن در منطقه طی چهار دهه گذشته است. این رفتار‌ها از آفریقا تا خاورمیانه و افغانستان گسترش یافته است.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه یاوه گویی‌های خود ایران را یک تهدید مشترک دانست که کشور‌های منطقه صرفا با همکاری با رژیم صهیونیستی می‌توانند تهدیدات آن را خنثی کنند.

وی مدعی شد همه کشور‌ها منافعی در منطقه دارند و سنتکام به رغم رصد آن‌ها قادر به حفاظت از همه آن‌ها شامل دریانوردی آزاد در خلیج فارس، آزادی تجارت و حاکمیت کشور‌ها نیست.

اسپر در ادامه ادعا‌هایی در مورد ایجاد و تقویت شبکه اتحاد و مشارکت برای جلوگیری از تنش، حملات ایران علیه زیرساخت‌های نفتی عربستان سعودی در سال گذشته و حضور نظامی ایران در عراق مطرح کرد و گفت: ایران در سراسر منطقه است؛ بنابراین من فکر می‌کنم که کشور‌ها این واقعیت را تشخیص می‌دهند و آن‌ها مزایای احتمالی دیگر را نیز از عادی سازی می‌بینند.

پیش از این، آوی برکوویتز، نماینده دولت آمریکا در امور خاورمیانه ابراز امیدواری کرد کشور‌های عربی بیشتری اقدام به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی کنند.

دولت‌های عربی امارات و بحرین در خیانتی آشکار به ملت فلسطین ماه گذشته میلادی روابط پیش از این پنهانی خود با رژیم صهیونیستی را علنی کردند. خیانتی که با واسطه گری رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید منعقد شد. این در حالی است که طرح صلح عربی کشور‌های عربی هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را منوط به بازگرداندن سرزمین‌های فلسطین بر اساس مرز‌های سال ۱۹۶۷ و پذیرش یک دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس شرقی از سوی رژیم صهیونیستی می‌داند.

از زمان امضای معاهدات رژیم صهیونیستی با مصر در سال ۱۹۷۹ و اردن در سال ۱۹۹۴، با واسطه گری آمریکا، امارات و بحرین سومین و چهارمین کشور‌های عربی در صف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.

 

باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top