|
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, December 5, 2020
کد خبر: 999949
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۳۳
اشتباه قاضی، خلافکار بزرگ را فراری داد!
رئیس یکی از مهم ترین گروه های مافیایی ایتالیا، در پی اشتباه روند دادرسی در بارسلونای اسپانیا آزاد و سپس ناپدید شد.
مافیا اشتباه قاضی، خلافکار بزرگ را فراری داد!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، به ادعای روزنامه ال پائیس چاپ مادرید، ویتوریو رازو، رئیس یکی از مهم ترین گروه های مافیایی ایتالیا، در پی اشتباه روند دادرسی در بارسلونای اسپانیا آزاد و سپس ناپدید شد. رازو هفته گذشته بازداشت شده بود.

 

این مرد ۴۱ ساله و یکی از رهبران اندرانگتا، یکی ازسه قدرت مافیایی جنوب ایتالیا، ابتدا تنها به اتهام زورگیری و اخاذی در اسپانیا بازداشت شده بود و قاضی پرونده تنها دو ساعت بعد از صدور حکم آزادی این ایتالیایی متوجه شد که او کیست.

 

قاضی مسئول پرونده بلافاصله پس از پی بردن به اشتباه، قرار بازداشت جدید صادر کرد با این حال نیروهای پلیس هنوز موفق به یافتن رازو نشده اند.

 

نیروهای امنیتی و اطلاعاتی اسپانیا در همکاری با همتایان ایتالیایی خود بیشتر از دو سال است که قصد بازداشت رئیس مافیای منطقه کالابریا را دارند. به گفته پلیس اسپانیا، تمام مکان هایی که پیش از بازداشت، محل استقرار رازو بوده، مورد تفتیش قرار گرفته اما هیچ اثری از او تاکنون پیدا نشده است.

 

گفته می شود اطلاعات برای بازداشت این رهبر مافیایی ۱۲ اکتبر گذشته، نزدیک ده روز پیش، رسما به اطلاع پلیس ملی رسیده و در زمان بازداشت رازو، این موضوع روشن بوده است.

 

دهه هاست که سه قدرت مافیایی قدرتمند جنوب ایتالیا، کومورا در ناپل، اندرانگتای منطقه کالابریا و کوزانوسترا در جزیره سیسیل قدرت اقتصادی را در دست دارند و خواسته هایشان را به شهرداران و فرمانداران محلی تحمیل می کنند. هر چند که فعالیت های این گروه ها، خصوصا کوزانوسترا پس از ترور دو دادستان مشهور ایتالیایی پرسلینو و فالکونه در اوائل دهه نود میلادی، غیرمحسوس تر از قبل و زیرزمینی شده است.

 

106

کلیدواژه ها:
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top