بازگشت به نسخه باکیفیت
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۰:۴۰
مسیحیان کاتولیک، خواستار بازگشایی کلیساها در دوران قرنطینه شدند
صدها نفر از مسیحیان کاتولیک، با برگزاری تجمعی اعتراضی در پاریس، خواستار بازگشایی کلیساهای فرانسه در دوران قرنطینه شدند.

به گزارش جام نیوز، صدها نفر از مسیحیان کاتولیک، با برگزاری تجمعی اعتراضی در برابر کلیسای "سن سولپیس" در پاریس، خواستار بازگشایی کلیساهای فرانسه برای از سرگیری آیین مذهبی عشای ربانی در دوران قرنطینه شدند.

 

این در حالیست که "ژرالد دارمنن" وزیر کشور فرانسه، با اشاره به مغایرت برگزاری این تجمعات اعتراضی با قوانین و محدودیت های وضع شده جهت مهار ویروس کرونا، تأکید کرد: «من مایل نیستم که نیروهای پلیس را برای جریمۀ افرادی مذهبی در مقابل کلیساها اعزام کنم، ولی در صورت تکرار چنین مواردی که نقض آشکار قوانین جمهوری است، مجبور می شوم که این کار را انجام دهم».

 

او با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر، خطاب به مسیحیان کاتولیک فرانسه تصریح کرد: «بحران شیوع ویروس کرونا در کشور، رو به وخامت است؛ سلامت هر فرد باید در اولویت قرار گیرد. به همین دلیل، تدابیر و تصمیمات اتخاذ شده از سوی دولت برای نجات جان مردم، مورد تأیید دیوان عالی عدالت اداری کشور نیز قرار گرفته است».

 

وزیر کشور فرانسه در این پیام همچنین تأکید کرد که «مراسم خاکسپاری با حضور ۳٠ نفر و مراسم ازدواج با حضور ٦ نفر، می تواند برگزار شود».

 

وی افزود که مسیحیان کاتولیک برای به جا آوردن فریضه های دینی خود، می توانند به طور انفرادی و با رعایت پروتکل های بهداشتی، در مکان های مذهبی که در دورۀ قرنطینه باز هستند، حضور یابند.

 

او همچنین تأکید کرد که قرار است روز دوشنبه برای بار دوم طی جلسه ای با نمایندگان مذهبی در خصوص چگونگی برگزاری مراسم عبادی در دوران قرنطینه، مذاکره کند.

 

در روزهای اخیر، تجمعات اعتراضی مشابهی از سوی مسیحیان کاتولیک در شهرهای ورسای و نانت نیز برگزار شده بود؛ همچنین قرار است بیش از سی تجمع مذهبی دیگر روز یکشنبه در شهرهایی چون لیون، بوردو، نیس، پواتیه و استراسبورگ، برگزار شود.

 

106