بازگشت به نسخه باکیفیت
۱۳۹۴/۰۸/۷ - ۱۰:۵۲
کلاهبرداری؛
سوءاستفاده از نام "رادیو جوان" برای کلاهبرداری
کلاهبرداران و افراد سودجو با ارسال پیامک و تماس تلفنی با این عنوان که «شما برنده مبلغ 5 میلیون تومان جایزه ازطریق جشنواره رادیو جوان شده‌اید» هشدار‌هایی درخصوص پیشگیری از کلاهبرداری به شرح زیر به شهروندان ارائه کرد.

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، کلاهبرداران با پیام «شما برنده مبلغ 5 میلیون تومان جایزه از طریق جشنواره رادیو جوان شده‌اید» به اغفال طعمه‌هایشان دست می‌زنند.

 

سرهنگ «فرهاد ابدال چگنی» رئیس پلیس فتای استان لرستان، گفت: اخیراً افراد سودجو برای دستیابی به اهداف شوم خود، با ترفند‌های جدید و از طریق شماره تلفن‌های 09215327092 و 09212961355 اقدام به کلاهبرداری می کنند.


وی با بیان اینکه کلاهبرداران و افراد سودجو با ارسال پیامک و تماس تلفنی با این عنوان که «شما برنده مبلغ 5 میلیون تومان جایزه ازطریق جشنواره رادیو جوان شده‌اید» هشدار‌هایی درخصوص پیشگیری از کلاهبرداری به شرح زیر به شهروندان ارائه کرد.

 

سرهنگ چگنی گفت: باید صحت و سقم پیامک‌های دریافتی درخصوص برنده شدن در قرعه کشی شرکت و مؤسسات از طریق سایت معتبر آنها یا شماره تماس مؤسسات، مورد بررسی قرار گیرد.به گفته وی، افراد سودجو با ارسال پیامک درخصوص برنده شدن در قرعه‌کشی، اقدام به دریافت وجه جهت ارسال جایزه می‌کنند که پس از دریافت وجه یا هیچ جنس و کالایی برای قربانی ارسال نمی‌شود یا در صورت ارسال، کالایی که ارزشی کمتر از مبلغ واریزی دارد به قربانی تحویل داده می‌شود.

 

رئیس پلیس فتای استان لرستان تصریح کرد: برای ارتباط با شرکت‌های داخلی و خارجی و مبادلات مالی از طریق ایمیل، حتماً ایمیل توسط کاربر وارد شود و صحت شماره حساب اعلامی باید از طریق تماس تلفنی و فکس بررسی شود.ابدال چگنی خاطرنشان کرد: شهروندان، در برخورد با پیامک‌های دریافتی و تماس تلفنی درخصوص برنده شدن در قرعه‌کشی نباید هیچ گونه مشخصات حساب بانکی مانند رمز اینترنتی، تاریخ انقضا  و... را ارسال کنند.

 

ایران/ 2009