بازگشت به نسخه باکیفیت
۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۵:۴۰
گزارشی از راهپیمایی روز جهانی قدس؛
رژه مقاومت در تهران و طومار قدرشناسی ایرانیان
گروه اعزامی مقاومت اسلامی نجباء با حمل پرچم‌ها و تصاویری از شهدا و شخصیت‌های بارز جبهه مقاومت، در راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران حضور یافتند. ایرانیان شرکت‌کننده در راهپیمایی نیز با درج بیش از ۱۰۰۰ امضا در طوماری ۲۰ متری، از مجاهدت‌ها و فعالیت‌های اثربخش این جنبش قدردانی نمودند.

به گزارش جام نیوز، جنبش مقاومت اسلامى نجباء همگام با مردم ایران در راهپیمایی "روز جهانی قدس" در تهران مشارکت کرد.

گروه اعزامی نُجَباء با حمل پرچم‌ها و تصاویری از شهدا و شخصیت‌های بارز جبهه مقاومت، در این مراسم باشکوه حضور یافتند.

 

اجرای نخستین رژه سازمان‌یافته یک گروه مقاومت در تهران، از جمله برنامه‌های نُجَباء در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بود که به‌منظور اعلام حمایت از ملت فلسطین، به‌عنوان نمونه‌ای از "تیپ آزادسازی جولان" انجام شد.

 

همزمان، ایرانیان شرکت‌کننده در راهپیمایی روز جهانی قدس با درج بیش از ۱۰۰۰ امضا در طوماری ۲۰ متری، از مجاهدت‌ها و فعالیت‌های اثربخش مقاومت اسلامی نُجَباء قدردانی نمودند.

 

در بخشی از طومار که مورد استقبال مردم قرار گرفت، آمده بود: ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی بزرگ روز جهانی قدس در تهران، به نمایندگی از ملت ایران، ضمن اعلام پایبندی کامل به آرمان فلسطین تا آزادسازی کامل سرزمین‌های اشغالی از لوث متجاوزان صهیونیست، حمایت از جنبش‌ها و رزمندگان جبهه مقاومت را واجب و ضروری می‌دانیم.

 

 

در ادامه متن یادشده، فداکاری رزمندگان نُجَباء در نبرد علیه تروریسم تکفیری در عراق و سوریه، به‌علاوه ابتکار این جنبش در تشکیل تیپ آزادسازی جولان، که خشم امریکا و اسرائیل و گنجاندن نام این گروه در لیست سیاه واشنگتن را در پی داشت، مورد توجه قرار گرفته بود.

 

در طومار راهپیمایان تهرانی تأکید شده بود: علاوه بر قدردانی از مساعی و ایثارگری کلیه گروه‌های مقاومت، به‌طور ویژه از جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء عراق به رهبری  حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» دبیرکل و همچنین مجاهدت سایر اعضای شریف این گروه مقاومت سپاس‌گزاری می‌کنیم.

 

گفتنی است گروه اعزامی نُجَباء امسال با شعار "أتاکاما تتوعدکم" ؛ "آتاکاما در انتظار شما" در مراسم روز جهانی قدس تهران شرکت کردند.

این شعار برگرفته از آخرین سخنان دبیرکل نُجَباء در همایش گرامی‌داشت شهدای مدافع حرم است که به صهیونیست‌ها هشدار داد: از روزی بترسید که مقاومت، حیفا و تل‌آویو را به "آتاکاما" (بی‌آب‌وعلف‌ترین صحرای جهان) تبدیل کند.

 

خاطرنشان می‌شود که در روز جهانی قدس سال ۱۴۴۰، رزمندگان و مسئولان مقاومت اسلامی نُجَباء علاوه بر حضور در کلیه استان‌های عراق، تجدید بیعت خود با آرمان‌های امام راحل را در "بیروت" لبنان، "دمشق" سوریه، "غزه" فلسطین و همچنین در "تهران" ثبت کردند.