بازگشت به نسخه باکیفیت
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۲۲:۱۴
پایان «رفراندوم» وزارت‌خارجه آمریکا به نفع جمهوری‌اسلامی + سند
57 درصد شرکت‌کنندگان در دومین نظرسنجی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به اینکه «آیا وعده های آیت الله خمینی در مورد زندگی بهتر برای ایرانیان عملی شده است؟ گزینه«بله» را انتخاب کردند.

به گزارش جام نیوز،  وزارت خارجه آمریکا پس از شکست در نظرسنجی که همزمان با سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در مورد میزان رضایت مردم از تحقق وعده های حضرت امام (ره) در اکانت فارسی این وزارتخانه در توییتر برگزار کرد، همین نظرسنجی را از روز 17 خرداد در کانال تلگرامی خود قرار داد که امروز با پایان مهلت نظرسنجی، با شکستی دیگر از سوی مردم ایران مواجه شد.

 

57 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی تلگرامی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به اینکه «۳۰ سال پیش آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی در ایران درگذشت. آیا به نظر شما وعده های او درمورد زندگی بهتر برای ایرانیان عملی شده است؟» با انتخاب هوشمندانه گزینه«بله» یکبار دیگر مقامات وزارت خارجه آمریکا را شوکه کردند و اقدام ضدایرانی دشمن را ناکام گذاشتند.

 

 

گفتنی است پس از آنکه 71 درصد کاربران ایرانی در اولین نظرسنجی وزارت خارجه امریکا در توییتر در پاسخ به اینکه «۳۰ سال پیش آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی در ایران درگذشت. آیا به نظر شما وعده های او درمورد زندگی بهتر برای ایرانیان عملی شده است؟» گزینه «بله» را انتخاب کردند، رسانه ها و جریان های اپوزیسیون در شبکه های اجتماعی تلاش کردند اعتبار این نظرسنجی را زیر سوال ببرند.

 

این رسانه ها مدعی شدند که به‌خاطر باگ‌های توییتر، این نظرسنجی توسط نیروهای سایبری نظام هک و نتیجه آن به نفع جمهوری اسلامی تغییر کرده و لذا فاقد اعتبار است.

پس از این ادعا، ایده برگزاری مجدد این نظرسنجی در کانال تلگرامی وزارت خارجه آمریکا مطرح شد؛ با این استدلال که تلگرام برخلاف توییتر نفوذناپذیر است و نیروهای سایبری نمی توانند روی نتیجه آن تاثیری بگذارند.

 

حال با پایان یافتن نظرسنجی دوم وزارت‌خارجه آمریکا ـ آن‌هم در شبکه اجتماعی «تلگرام» که به اعتراف رسانه های اپوزیسیون نفوذ ناپذیر است ـ و رای 57 درصدی شرکت کنندگان به گزینه «بله»، باید برای مقامات آمریکایی و اپوزیسیون مورد حمایت آنها به وضوح روشن شده باشد که برخلاف تصور غلط آنها مردم ایران - با همه مشکلات و گرفتاری هایی که به خاطر برخی ناکارآمدی‌ها در حوزه اجرایی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند _ از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی راضی هستند و هیچ‌گاه از حمایت نظام برآمده از اراده خود دست برنخواهند داشت.