بازگشت به نسخه باکیفیت
۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۲۰:۱۵
آخرین وضعیت نقل و انتقالاتی ستاره ایرانی/ سردار در دوراهی لیورپول و اورتون
دنی اوون، خبرنگار انگلیسی می‌گوید سردار آزمون، مهاجم ایرانی زنیت سنت‌پترزبورگ احتمالا راهی انگلیس و مرسی‌ساید شده و مقصد او نه اورتون، بلکه لیورپول خواهد بود.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، دنی اوون، خبرنگار انگلیسی با اعلام احتمال انتقال سردار آزمون از زنیت سنت‌پترزبورگ به لیورپول می‌گوید با وجود آنکه از میان دو باشگاه بندر لیورپول، اورتون بیش از لیورپولی‌ها به یک مهاجم کلاسیک و تمام‌کننده نیاز دارد ولی شواهد و قرائن نشان می‌دهد این لیورپول است که برای جذب سردار آزمون آماده می‌شود.

 

از سوی دیگر در هفته‌های اخیر شایعاتی نیز درباره پیوستن آزمون به حریف همشهری لیورپول، اورتون، مطرح شده بود. اورتون از در اختیار نداشتن یک مهاجم مرکزی کلاسیک رنج می‌برد و این موضوع فصل گذشته باعث شد آبی‌پوشان بندر لیورپول در لیگ برتر امتیازهای زیادی از دست بدهند.

 

بر اساس این گزارش، سردار آزمون که در آسیا از او به عنوان مسی ایرانی یاد می‌شود، به خصوص از ژانویه گذشته که به زینت سنت‌پترزبورگ منتقل شد درخششی استثنایی داشت و به همین دلیل توانست نگاه چندین باشگاه بزرگ اروپایی را به خود جلب کند. سردار برای زنیت تنها در 17 بازی 14 گل به ثمر رسانده و نقش مهمی در قهرمانی این تیم در لیگ برتر روسیه بازی کرده است. از دیگر خبرهایی که در روزهای اخیر در رسانه های ورزشی بازتاب داشت این بود که چند نفر از ارزیابهای باشگاه لیورپول برای تماشای تمرین و بازی سردار آزمون راهی اردوی زنیت شده و او را از نزدیک زیر نظر گرفته اند. 

 

این گزارش به اخبار منتشره در رسانه‌های روسیه ارجاع می‌دهد و می‌گوید بر اساس این اخبار، لیورپول مدتی است آزمون را به دقت زیر نظر دارد. اما از سوی دیگر ابراز تمایل اورتون به سردار سابقه‌ای طولانی‌تر داشته و به سال 2016 برمی‌گردد.

 

به این دلایل اورتون نیز مایل است ستاره 24ساله ایرانی را برای فصل آینده به ترکیب خود اضافه کند اما اگر اخبار مربوط به تمایل لیورپول برای جذب آزمون درست باشد بعید به نظر می‌رسد اورتونی‌ها شانسی در مقابل رقیب بزرگتر خود داشته باشند. با اینحال، باید تا روزهای آینده صبر کرد و دید آینده سردار آزمون و دو باشگاه انگلیسی خواهانش چه خواهد شد.

 

451