بازگشت به نسخه باکیفیت
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۲۲:۲۴
برخورد سایبری‌های «فرشگرد» با سایبری‌های «ری‌استارت»
"سعید حسین پور" از اعضای اصلی گروه فرشگرد: «تنها گروهی که 100% سایبری هستن و حتی یک آدم غیرسایبری توشون ندارن، این ابله‌های ری‌استارتی هستن. هرجا ببینم‌شون بلاک می‌کنم»

به گزارش جام نیوز، اختلاف میان گروه‌های مختلف برانداز پدیده‌ای مسبوق به سابقه است؛ گروه‌هایی که برای کوبیدن رقبای خود با ادبیاتی خارج از عرف سیاسی یکدیگر را خطاب قرار می‌دهند.

 

مثلا «سعید حسین پور» از اعضای اصلی گروه جدید التاسیس "فرشگرد" درباره اعضای گروه تقریبا از دور خارج شده "ری‌استارت" می‌گوید: «تنها گروهی که 100% سایبری هستن و حتی یک آدم غیرسایبری توشون ندارن، این ابله‌های ری‌استارتی هستن. هرجا ببینم‌شون بلاک می‌کنم»

 

 

در نمونه‌ای دیگر، یکی از اکانت‌های توئیتری سلطنت طلب می‌نویسد: «اگر توجه کنید حسینی دلقک [لیدر ری‌استارت] داره کپی مجاهدین رو درست میکنه. یه عده بی مغز و بی فکر که مثل گوسفند، فقط دنباله رو هستند. اون شیاد هم هر مزخرفی رو به خوردشون میده، بدون تعقل قبول میکنن. من تصور میکنم ری استارت با هماهنگی رژیم درست شد تا عده ای منفعل شوند و عده ای هم از ترس آنها بی عمل»

 

 

نظرات برخی دیگر از سلطنت طلبان درباره گروه ری استارت

 

 

البته در همین زمینه گفتنی است، خود فرشگردی‌ها که گروهی نوپا محسوب می‌شوند، برای برجسته‌نمایی فعالیت‌هایشان تحرکات سایبری گوناگونی با استفاده از اکانت های فیک و ساختگی انجام می‌دهند که یکی از نمونه‌های بارز آن پروژه موسوم به "ایران دیس اینفو" با همکاری وزارت خارجه امریکا بود؛ پروژه‌ای ضدایرانی که افشای آن به رسوایی بزرگی منجر شد.

 

حتی بسیاری از فعالان اپوزیسیون از طیف‌های مختلف نیز نسبت به فعالیت‌های مخرب این گروه در حوزه سایبری واکنش منفی نشان داده‌اند که نمونه‌های فراوان آن در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی قابل مشاهده می‌باشد و جام نیوز به‌دلیل الفاظ رکیک به‌کار رفته در پیام‌های طرفین، از بازنشر آن‌ها معذور است.