بازگشت به نسخه باکیفیت
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۵
دولت همچنان برای برگزاری جلسه شورای عالی کار در دسترس نیست
رییس انجمن کارگران تهران گفت: هم اکنون حدود ۲ هفته از تاکیدات مقام معظم رهبری به بهبود وضعیت معیشت کارگران و بازنگری در دستمزد سال ۹۹ کارگران گذشته، اما هیچ خبری از برگزاری شورای عالی کار توسط دولت نیست.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز،  محمدرضا تاجیک  درخصوص برگزاری جلسه شورای عالی کار اظهار کرد: جلسه شورای عالی کار که مقرر بود هفته گذشته در وزارت تعاون برگزار شود، به دلیل عزل وزیر صنعت، معدن و تجارت لغو شد.


وی افزود: این موضوع دلیل قانع کننده‌ای برای لغو جلسه‌ی شورای عالی کار نبود چراکه تا پیش از این یک نماینده یا معاون از سوی وزارت خانه‌های مختلف در این جلسه حضور داشتند.رییس مجمع کارگران تهران بیان کرد: جلسه شورای عالی کار باید هرچه سریع‌تر با هدف بازنگری دستمزد سال ۹۹ کارگران برگزار شود چراکه این افراد هم اکنون باتوجه به شرایط پیش آمده، در وضعیت نامساعدی به سر می‌برند.

 

تاجیک ادامه داد: باتوجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری در خصوص بهبود وضعیت معاش کارگران دارند، نمایندگان کارگری همچنان پیگیر برگزاری جلسه شورای عالی کار هستند، اما هنوز هیچ جوابی از دولت دریافت نکرده ایم.


وی مطرح کرد: هدف اصلی از برگزاری جلسه شورای عالی کار، رسیدگی به حق مسکن و افزایش آن در حقوق کارگران است، اما در این جلسه به مسائل گسترده‌تر خصوصا افزایش حداقل دستمزد رسیدگی خواهد شد.


رییس مجمع کارگران تهران خاطر نشان کرد: دولت حدود دو هفته است که نسبت به برگزاری جلسه شورای عالی کار تصمیم گرفته، اما هنوز خبری از برگزاری این جلسه نیست و دولت نیز دلیل قانع کننده‌ای برای این موضوع ابراز نمی‌کند.


بر اساس این گزارش، ابلاغیه دستمزد سال ۹۹ در اوخر فروردین ماه سال جاری توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وجود مخالفت نمایندگان کارگری با جزییات آن، صادر شد.نمایندگان کارگری به دلیل رعایت نشدن قانون در ابلاغیه دستمزد سال ۹۹، از امضا و تایید آن خودداری کردند و هم اکنون نیز این نمایندگان خواستار افزایش دستمزد کارگران بر اساس قوانین کارگری اند، نه بیشتر و نه کمتر.


همچنین حدود ۲ هفته گذشته، مقام معظم رهبری با کارگران ۷ مجموعه تولیدی دیدار به عمل آوردند و ایشان بر بهبود وضعیت کارگران و بازنگری در دستمزد سال ۹۹ تاکید کردند.با تمام این تفاسیر، هم اکنون با گذشته ۲ هفته از تاکیدات مقام معظم رهبری، دولت هیچ اقدامی در خصوص برگزاری جلسه شورای عالی کار نکرده است.

 

میزان

2025